A jako poslední tým Highlanders Prachatice vstoupili do jarní části sezony. Poděkování patří trenérovi Valentovi, který využil své přátelské vazby na berounské Kelty, tento turnaj domluvil a zpříjemnil tak mladším žákům dlouhou zimní přípravu před ostrým startem, který je naplánován na příští týden.

Na úvod turnaje čekali kluky domácí Kelti, se kterými sehráli zcela vyrovnaný duel, který rozhodli domácí hráči deset vteřin před závěrečnou sirénou a stalo se tak po zaváhání ve vlastním obranném pásmu.

Druhé utkání bylo opět vyrovnané a dramatické do úplného závěru, nicméně i v něm chybělo k lepšímu výsledku opravdu velice málo. První gól vstřelili Hýskovští po skrumáži před naší bránou a po několika dorážkách. Druhý gól přidal soupeř od modré a zdálo se, že zkušenější tým utkání bez větších potíží dohraje. Opak byl ale pravdou. Po drobných změnách v sestavě se podařilo Horalům využít přesilovou hru a snížit. Připravili tak přihlížejícím divákům dramatický závěr. Bohužel i přes velikou snahu se kýžený gól vstřelit nepodařilo.

Ovšem to nejlepší nás teprve čekalo. Buldoci Stříbro velmi rychle vedli po využitích brejcích 2:0, ale kluci se nevzdali a rozehráli se k vynikajícímu výkonu, který opravdu všechny přihlížející musel nadchnout. V doslova fantastické druhé třetině se podařilo snížit na 2:3 a závěrečná třetina slibovala obrovské drama. To se také potvrdilo a kluci po heroickém výkonu dokázali minutu před koncem vyrovnat na 4:4 a zdálo se, že tak utkání i skončí. Bohužel, soupeř vstřelil gól z kategorie laciných, který utkání rozhodl. Horalové se vrhli do útoku, strašně chtěli vyrovnat a otevřeli hru. Nicméně výsledkem byly dva obdržené góly a nakonec krutá porážka 4:7.

Je na místě všem klukům poděkovat za předvedenou hru a příkladnou bojovnost. Mladší žáky pro tento turnaj doplnili hráči přípravky. Honza Fafejta, Kuba Makovička a Ondřej Makovička, kteří obstáli a mnohdy dokázali svoji kombinační hrou nadchnout. Pro některé kluky se jednalo o vůbec první zápasy. Konkrétně šlo o Martina Salabu, Ondřeje Vorčáka, Tobiáše Parkmana a Jakuba Fáberu, kterému se podařilo vstřelit čtyři góly.

Sestava – Brankáři: Kafka Petr, Kodrle Pavel. Obránci: Šmejkal Zdeněk, Mráz Matěj, Vorčák Ondřej, Vitoul Matyáš, Mráz Václav, Makovička Ondřej. Útočníci: Hodina Adam, Žít Petr, Kahuda Milan, Fábera Jakub, Salaba Martin, Parkman Tobiáš, Fafejta Jan, Makovička Jakub.
Výsledky: Beroun – Prachatice 3:2. Góly: Kahuda Milan (Hodina Adam), Fábera Jakub. Hýskov – Prachatice 2:1. Fábera Jakub (Hodina Adam). Prachatice – Stříbro 4:7. Fábera J. (Šmejkal Z.), Makovička J. (Kahuda M., Fafejta J.), Žít Petr (Vorčák Ondřej), Fábera Jakub (Makovička Ondřej) .

Josef Parkman