Na tyto závody se pravidelně sjíždí velká konkurence a na stupně nejvyšší vystupují závodníci například z Chomutova, Žatce, Trutnova a dalších klubů, které mají prakticky profesionální podmínky. Trénuje se v nich dvoufázově každý den a na závody vyráží ve velkém počtu závodníků. Přesto se s nimi dokáží poměřit i závodníci z Prachatic a již jen to, že se dokáží svými časy na tento závod nominovat, je určitě úspěchem.

Z prachatických plavců si nejlépe vedl na závodech v Plzni Ondřej Krása (ročník 2003), kterého vede trenérka Hanka Kalná. Odvedl velmi dobré výkony a na všech tratích si zlepšil své osobní rekordy. Jedenácté místo vybojoval na 200 metrů znak (2:59,0), na poloviční trati (1:24,0) byl dvanáctý. Na padesátce volným způsobem (0:33,7) si vybojoval patnáctou příčku a na dvojnásobné trati (1:16,1) skončil v silné konkurenci sedmnáctý.

Děvčata, která se do Plzně nominovala, trénují pod vedením Marcely Vitoulové. Karolína Paclíková (2003) vybojovala na motýlkářské padesátce (0:41,6) jedenadvacáté místo. O jedno místečko lépe byla na prsařské stovce v čase 1:37,7. Na dvojnásobné trati (3:31,4) skončila třiadvacátá. Představila se i na stovce polohového závodu (1:31,7), kde skončila 29.

Další dvě závodnice z Prachatic jsou ročníku 2004. Jolana Becková si na prsařské padesátce (0:50,4) vyplavala 35. místo. Na dvojnásobné trati skončila o místečko lépe, když měla v cíli čas 1:47,6. Představila se i na motýlkářské padesátce, kde skončila na 39. místě v čase 0:52,4.

Markéta Vitoulová si nejlépe vedla na stovce polohového závodu. Zde skončila 34., když se čas zastavil na hodnotě 1:35,2. Na kraulařské stovce vybojovala 37. místo časem 1:26,2 a na poloviční distanci skončila na 49. příčce časem 0:39,1.