Mladí lyžaři se představili jak ve volné technice, tak i v závodě klasickou technikou. A závodníci ze Šumavy přispěli na konto Jihočeského kraje pořádnou porcí bodů. Vůbec nejúspěšnějším závodníkem byl M. Vacek z Fischer Ski klubu Šumava Vimperk, který vyhrál oba dva závody.

Vezměme ale závody popořadě. Mladší žáci běželi v obou závodech 2 kilometry. Vojtěch Bolda ze SKI Sokola Stachy si vyjel ve volné technice 19. místo, které zopakoval i v klasice. Ve stejné kategorii žákyň vybojovala stašská Hanka Randáková ve volné technice výborné 4. místo a v klasice skončila šestá. Stašský klub měl v této kategorii i další zastoupení, i když v barvách Středočeského kraje. Ve volné technice byla Denisa Červenková šestá a její sestra Kateřina třináctá. Na klasice si polepšily, Denisa doběhla čtvrtá a Kateřina pátá.

Starší žákyně běžely oba závody na 3 kilometry. Ve skate skončila stašská Barbora Picková na 14. místě a vimperská Anežka Honsová hned za ní. Na klasice byla Barbora 17. a Anežka 19. Mezi staršími žákyněmi reprezentovala Plzeňský kraj ještě stašská Annie Novotná. Na skate byla 11. a na klasice 14.

Starší žáci absolvovali čtyřkilometrové závody. V obou zvítězil již zmiňovaný Mathias Vacek z Fischer Ski Šumava Vimperk. Stašský Josef Kadlec bral ve skate 8. místo a na klasice 12. místo.

Chybět nemohly ani štafetové závody, které se v obou kategoriích běžely na 3x2 kilometry klasicky. Chlapci reprezentující Jihočeský kraj skončili pátí, děvčata doběhla na místě osmém.