Především ve starších žácích ročníku 1998 má Ski klub Šumava Vimperk skvělou trojici Jiří Mánek, Dominik Klement a Tomáš Kalivoda, kteří sbírají medaile na všech závodech. Nad ostatními ční Jiří Mánek, který vyhrál všechny letošní závody včetně Zimní olympiády mládeže České republiky.

Další stálicí české lyžařské scény je mezi mladšími žákyněmi ročníku 2000 Barbora Havlíčková, která i v Ramzové vyhrála oba závody a potvrdila vynikající sezonu. Dvěma medailemi se může pochlubit i Ondřej Mánek, mladší bratr již zmiňovaného Jiřího, který si v kategorii žáků ročníku 2001 připsal na konto zlato a stříbro. Po bronzové medaili vybojovali i Samuel Jirouš ze SKI Zadov a Tereza Forstová ze Sokolu Stachy.

Výborně si vedli i další závodníci Ski klubu Šumava, Sokolu Stachy i Ski Zadov, přestože nevystoupali na medailové stupínky. Konkurence byla hodně velká.
Výsledky z Ramzové se pak odrazily i v celkovém hodnocení všech seriálů, kdy závodníci ze Šumavy obsazují nejvyšší příčky.

Volná technika – mladší žákyně 2001 (2 km): 1. Z. Matějková (Teplice) 6:51,4, 2. K. Vancová (Liberec) 6:56,8, 3. M. Slonková (N. Město) 7:02,3, 8. S. Ryplová 7:29,0, 17. T. Forstová (obě Stachy) 7:55,5, 24. D. Nováková 8:35,9, 29. K. Švejdová (obě ski Šumava) 8:59,9.
Mladší žákyně 2000 (2 km): 1. B. Havlíčková (Ski Šumava) 5:58,0, 2. K. Poulíková (Jeseník) 6:11,4, 3. B. Antošová (Jablonec) 6:30,1, 6. T. Sásková (Ski Zadov) 6:37,3, 11. A. Nováková (Ski Šumava) 6:54,9.
Mladší žáci 2001 (2 km): 1. O. Mánek (Ski Šumava) 6:32,4, 2. T. Holman (Benecko) 6:38,8, 3. J. Strouhal (Jeseník) 6:48,9, 21. J. Hojdekr (Ski Šumava) 8:16,5.
Mladší žáci 2000 (2 km): 1. J. Kocián (Jilemnice) 6:06,3, 2. T. Dufek (Tanvald) 6:10,5, 3. S. Jirouš (Ski Zadov) 6:25,3, 9. J. Švejda 6:38,9, 18. J. Tischler 6:49,6, 22. M. Vachuta (všichni Ski Šumava) 6:56,5.
Starší žákyně 1999 (3 km): 1. P. Suchá (Skuhrov) 7:25,7, 2. E. Rysulová 7:35,6, 3. P. Votočková (obě Jilemnice) 7:51,3, 12. M. Willmannová 8:27,3, 24. E. Daverná 9:24,1, 25. M. Chvalová (všechny Ski Šumava) 9:24,6.
Starší žákyně 1998 (3 km): 1. D. Hanušová 7:11,2, 2. B. Kociánová (obě Jilemnice) 7:39,1, 3. L. Přecechtělová (Rýmařov) 7:59,0, 14. T. Vostradovská (Ski Šumava) 8:28,0, 16. A. Boldová (Stachy) 8:31,8.
Starší žáci 1999 (4 km): 1. K. Žalčík (Jeseník) 11:02,2, 2. V. Vyhnálek 11:20,3, 3. D. Břečka (oba Tanvald) 11:22,1, 9. M. Albrecht 11:54,3, 18. J. Vašíček  (oba Stachy) 12:32,7.
Starší žáci 1998 (4 km): 1. J. Mánek 10:15,3, 2. T. Kalivoda 10:55,1, 3. D. Klement (všichni ski Šumava) 11:08,2, 14. J. Kaifer (Stachy) 12:06,6, 29. D. Novák (Ski Šumava) 13:17,7.

Klasická technika – mladší žákyně 2001 (2 km): 1. Z. Matějková 7:32,4, 2. R. Trejbalová (Studenec) 7:39,2, 3. T. Forstová 7:46,9, 10. S. Ryplová 8:22,4, 27. D. Nováková 9:16,7, 32. K. Švejdová 10:11,1.
Mladší žákyně 2000 (2 km): 1. B. Havlíčková 7:04,1, 2. K. Poulíková 7:05,9, 3. B. Antošová 7:09,0, 8. T. Sásková 7:38,0, 9. A. Nováková 7:42,4.
Mladší žáci 2001 (2 km): 1. 1. J. Strouhal 7:23,3, 2. O. Mánek 7:25,2, 3. T. Lengyel (Semily) 7:53,8, 27. J. Hojdekr 9:31,4.
Mladší žáci 2000 (2 km): 1. J. Zástava (Trutnov) 7:00,4, 2. T. Dufek 7:03,6, 3. J. Kocián 7:09,2, 7. S. Jirouš 7:23,6, 11. J. Tischler 7:32,6, 15. J. Švejda 7:38,6, 27. M. Vachuta 8:06,9.
Starší žákyně 1999 (3 km): 1. E. Rysulová 8:12,0, 2. P. Votočková 8:12,7, 3. P. Suchá 8:17,8, 14. M. Willmannová 9:22,6, 26. E. Daverná 10:46,8, 27. M. Chvalová 10:55,1.
Starší žákyně 1998 (3 km): 1. D. Hanušová 8:14,5, 2. B. Kociánová 8:15,9, 3. N. Junová (Liberec) 8:21,1, 12. A. Boldová 9:13,0, 18. T. Vostradovská 9:35,2.
Starší žáci 1999 (3 km): 1. Š. Matějka (Teplice) 7:57,3, 2. K. Žalčík 8:00,7, 3. V. Vyhnálek 8:16,6, 11. M. Albrecht 8:38,2, 14. J. Vašíček 8:52,9.
Starší žáci 1998 (4 km): 1. J. Mánek 11:28,0, 2. T. Kalivoda 11:54,4, 3. J. Lavička (Frenštát) 11:55,6, 6. D. Klement 12:14,4, 14. J. Kaifer 13:10,5, 29. D. Novák 14:24,6.

Celkové pořadí jednotlivců Hledáme nové talenty – Starší žáci 1998: 1. J. Mánek 60 bodů, 2. T. Kalivoda 56, 3. J. Bláha (Lomnice) 48, 4. D. Klement 46, 14. J. Kaifer 24. Starší žákyně 1998: 1. D. Hanušová 60, 2. B. Kociánová 56, 3. K. Ostrejšová 48, 14. A. Boldová 24, 16. T. Vostradovská 20.
Starší žáci 1999: 1. J. Žalčík 58, 2. Š. Matějka 54, 3. V. Vyhnálek 54, 10. M. Albrecht 32, 15. J. Vašíček 20. starší žákyně 1999: 1. E. Rysulová 58, 2. P. Suchá 56, 3. P. Votočková 54, 13. M. Willmannová 26.
Mladší žáci 2000: 1. T. Dufek 56, 2. J. Kocián 56, 3. J. Zástava 46, 5. S. Jirouš 45, 10. J. Švejda 28, 13. J. Tischler 23, 25. M. Vachuta 4. Mladší žákyně 2000: 1. B. Havlíčková 60, 2. K. Poulíková 56, 3. B. Antošová 52, 6. T. Sásková 38, 9. A. Nováková 32.
Mladší žáci 2001: 1. O. Mánek 58, 2. J. Strouhal 56, 3. T. Holman 52, 24. J. Hojdekr 5. Mladší žákyně 2001: 1. Z. Matějková 60, 2. R. Trejbalová 52, 3. K. Vancová 52, 8. T. Forstová 35, 9. S. Ryplová 34.

Soutěž družstev: 1. SKI Jilemnice 460, 2. Ski klub Šumava Vimperk 418, 3. Dukla Liberec 310, 4. Vella Trutnov 295, 5. Lokomotiva Teplice 288, 13. sokol Stachy 169, 24. SKI Zadov 83. Celkem bylo hodnoceno 40 družstev.