V početném startovním poli nemohli chybět výborní judisté Tatranu Prachatice. „Poháry jsou vlastně kvalifikacemi na republikový šampionát a je jich celkem šest. První pohár byl v únoru v Ostravě, kam ale nejezdíme. Nyní byl druhý v pořadí, bylo zde skvělé mezinárodní obsazení a první den v žákovských kategoriích startovalo dohromady na sedm stovek judistů," přiblížil atmosféru závodů prachatický trenér Josef Puš.
Do Jablonce vyrazilo z Prachatic v sobotu jedenáct závodníků a výsledkem byl zisk tří cenných kovů. „Začínala Eliška Petrášková v mladších žákyních do čtyřiceti kil. Od té se již jako od druhoročáka čekají dobré výsledky. Prala se dobře již loni a ve slušně obsazené váze, kde bylo šestnáct závodnic, vyhrála tři utkání a až ve finále prohrála na pomocné body. Holky byly vyrovnané a rozhodčí to mohli dát komukoliv. Takže výborné druhé místo," pochválil stříbrnou medailistku trenér Puš.

Ve druhém sledu šli do bojů starší žáci do 34 kil Filip Sedláček a Dominik Bauer. „Závod vyšel lépe Filipovi, ale oba šli velmi dobře. Dominik prohrál první zápas na juko a druhý zápas byl hodně smolný. Nejprve mu nechala rozhodčí převléct kimono, že ho má příliš krátké. To si převlékl, půjčil si ho od Filipa a do druhého zápasu měl jeho kimono a své kalhoty. Rozhodčí ho nechala prát se celý zápas a pak ho chvíli před koncem nepochopitelně za oblečení diskvalifikovala. Filip vyhrál dvakrát hozením soupeře. Prohrál až o postup do finále na wazzari. V následném souboji o bronz vyhrál hned z prvního nástupu snad za pět vteřin. Třetí místo, šel prvním rokem starší žáky, takže super výsledek," komentoval tuto váhu trenér.

Další medaili do prachatické sbírky přidala Ivana Dudlová ve starších žákyních do 48 kil. „Ta má standardní výkony. Soupeřce podlehla o postup do finále a bojovala tak o bronz. Tam vyhrála na deset bodů, takže také kvalitní medaile," uvedl k této váze Josef Puš a pokračoval: „Velkou pochvalu zaslouží Matěj Lácha, který nakonec zůstal těsně pod stupni vítězů. Dvakrát vyhrál na deset, o postup do finále prohrál na šido, přestože byl aktivnější než soupeř. V boji o třetí místo prohrával na juko, půl minuty před koncem srovnal, ale na konci se dostal do držení a již neměl sílu, aby to obrátil. Také pod stupni vítězů skončila Terezka Kolářová v třiašedesátce starších žákyň. Tady se holky praly každá s každou a v boji o bronz soupeřce podlehla. Ale také se prala dobře."

Dobře se prali i další závodníci, i když to třeba nevyšlo výsledkově tak kvalitně. „Radek Dudl odvedl dobrý výkon, v prvním kole ale prohrál a soupeř již ho nevytáhl do oprav. Překvapil mě Tony Hudeck. Je prvním rokem starší žák, první utkání vyhrál z prvního nástupu, druhé prohrál na juko, když předtím měli oba závodníci wazzari. Příjemně mne překvapil a vypadá to, že se blýská na lepší časy. Měli jsme zde ještě Matěje Jandu. Ten skončil po prvním prohraném utkání, když jej soupeř nevytáhl dál. Startovali i dva benjamínci Ondra Krása a Vojta Nevšímal. Byl to jejich první takový závod, měli oči navrch hlavy z té atmosféry a velkého počtu závodníků. Jsou prvním rokem mladší žáci a byla u nich vidět nervozita. Vojta měl navíc špatný los, když do prvního kola chytil pozdějšího třetího v pořadí, který Vojtu ale nevytáhl do oprav. Ondra šel celý první zápas dobře, ale nakonec prohrál na praporky. Pro oba je to zkušenost do dalších podobných závodů, kde to již bude zase o něco lepší. Bylo pro ně těžké přejít z krajských závodů mláďat do takového turnaje," komentoval výkony dalších závodníků Josef Puš.

V neděli pak byly na programu závody dorostenců a juniorů. „Velice hezky šla Ivča Horáková, která dvakrát vyhrála a dvakrát prohrála. Nakonec to vyšlo na sedmé místo. Všechno to byla pěkná utkání. Je prvním rokem dorostenka, měla z toho trochu obavy, ale přesvědčila se, že může v této kategorii dobře soupeřkám konkurovat. Pak šel Vašek Puš. Prohrál první zápas na deset, druhé utkání vyhrál a ve třetím duelu skupiny šel s klukem s oranžovým páskem a když ho házel, sáhl mu na nohu a byl diskvalifikován. Tím skončil. Stejnou váhu šel Adam Traxler. Měl hodně těžký los, ale šel výborně. První utkání vyhrál. Pak šel s Polákem, který celou váho vyhrál. Odešel s ním výborné utkání, ale nestačilo to. Pak v opravách vyhrál a čtvrté utkání šel s Rakušákem, který byl nakonec třetí. Opět šel Adam skoro celé utkání, pral se dobře, ale soupeře nezdolal. Dalším na tatami byl Petr Lácha. První utkání vyhrával na juko, ale nakonec podlehl na wazzari. Druhý zápas vyhrál z prvního nástupu. Ve druhé opravě šel proti klukovi, který tuto váhu většinou vyhrává. Šel s ním hezky, ale je zbytečný trémista. Bylo to vyrovnané až do konce, ale prohrál na šido. Nedá se nic dělat, je to smolná porážka. Jediným juniorem byl Petr Dejmek. Ten měl bilanci dvou výher a dvou porážek, což nakonec stačilo na bronzovou medaili," přiblížil výsledky druhého dne Českého poháru v Jablonci nad Nisou z pohledu prachatických judistů trenér Josef Puš.