TJ Šumavan Vimperk – FBC Došwich Milevsko – panteři 0:21 (0:6, 0:5, 0:10)
Sestava: Tongeľ – Hovorka, Frnka, Procházka, Vašica, Bláha

"K prvnímu utkání jsme nastoupili bez jakýchkoliv zápasových zkušeností a tým milevských Panterů nám ukázal, jak málo jsme připraveni. Do druhé třetiny jsme si vysvětlili základní herní prvky, které jsme předtím nesplňovali, a přibrzdili tak vysoké tempo soupeře. Do třetí třetiny jsme vstoupili s vysokým rozdílem skóre a na klukách bylo vidět zklamání. Naše obranná hra se postupně zlepšovala, ale gólovému debaklu jsme bohužel už nezabránili," shrnul utkání trenér Václav Havelka.

TJ Šumavan Vimperk – FBC Došwich Milevsko – žraloci 6:4 (3:1, 2:2, 2:1)
Branky a nahrávky Vimperka: Bláha 4+2, Vašica 2+0, Hovorka 0+2, Procházka 0+1. Sestava: Tongeľ – Hovorka, Frnka , Procházka, Vašica, Bláha.

"Ve druhém utkání jsme nastoupili proti milevským Žralokům. Povedlo se nám hned na začátku utkání vstřelit branku a kluci ucítili šanci na dobrý výsledek. Postupnějsme si mohli vysvětlit i útočné prvky, což jsme doplňovali dobrou obranou, kterou jsme dostatečně natrénovali v prvním utkání. Bylo potěšující sledovat, jak se hráči snaží kombinovat a nemyslí pouze na individuality. Škoda však neproměnění několika šancí. Je vidět, byť nuceni odehrát dvě utkání bez střídání, že kluci mají zájem se ve florbale zdokonalovat a své dovednosti zlepšovat. Do dalšího turnaje máme určitě na čem pracovat," doplnil Václav Havelka.

Vladimír Pešl ml.