Jejich domovem se na týden stal stejnojmenný hotel Zadov. Zároveň se tam konalo také soustředění cyklistů vimperského sportovního gymnázia. Činnost byla zaměřena především na rozvoj techniky jízdy na horském kole a sloužila jako finální příprava mladých sportovců na Mistrovství ČR v závodech horských kol v Hlinsku. Pětasedmdesát mladých sportovců z celé republiky absolvovalo během týdne pestrý tréninkový program pod vedením kvalitních instruktorů, mezi kterými se objevila i talentovaná česká bikerka Barča Průdková a tradičně, výborný bývalý závodník a dnes skvělý trenér mládeže, Milan Spěšný.

V sobotu 13. července, hned po skončení campu, si mohli všichni účastníci změřit síly ve finálovém závodě Šumavského poháru MTB XC, který Bike klub Vimperk pořádá právě na Zadově.

Sportcamp má svoji bohatou historii a prošlo jím hodně, dnes už známých, sportovců . Mezi nejznámější patří Petr Vakoč, sourozenci Škarnitzlovi, Ondřej Cink, Anežka Paloudová a nesmíme zapomenout ani na úspěšné absolventy gymnázia ve Vimperku , Terezu Huříkovou, Jana Fojtíka, Jana Vastla, Martina Stoška, Davida Zadáka, Terezu Sáskovou a další.

Zdeněk Formánek