Mužské kategorie mají tvrdé síto kvalifikací, ale jak je to s účastí žen na šampionátu?

Přeci jenom mužů je ve všech kategoriích více, takže se kvalifikuje vždy jen šestnáct nejlepších. U ženských soutěží je to jinak, když to přeženu, může se přihlásit prakticky každá, která se vejde váhově a věkově do dané kategorie. Já se prala mezi dorostenkami do sedmdesáti kil a bylo nás třináct, což je solidní počet a především to bylo hodně kvalitní. Z celé sezony to byl nejvíce a nejkvalitněji obsazený závod.

S čím jsi na šampionát jela? Dávaly výsledky ze sezony předpoklad, že by to mohlo na medaili vyjít?

Abych pravdu řekla, žádné výsledky jsem v této sezoně neměla, spíše to byla tentokrát v Brně všechno taková trochu náhoda. Medaile se ode mne nečekala a já alespoň mohla jít do zápasů s čistou hlavou a bez stresu. Nikdo na mě netlačil, že musím medaili mít, neměla jsem z toho žádné nervy a užívala si to. Nebyla žádná tréma a šla jsem si zápas od zápasu. Nakonec z toho byl takový příjemný a pohodový den zakončený bronzovou plackou.

Jak vypadal start do turnaje?

Nebyla jsem nasazená, a tak se dalo čekat, že brzy narazím na některou z favoritek celé soutěže. V prvním zápase jsem narazila na soupeřku, kterou jsem vůbec neznala a šla proti ní vůbec poprvé. Docela se mi to podařilo a přibližně za minutu jsem vyhrála bez větších problémů na ipon. Měla jsem již předtím dvě wazari a zápas si tak mohla v klidu kontrolovat.

Další zápas již znamenal, že vítězka bude mít medaili skoro jistou. To musela být pořádná motivace.

V dalším duelu jsem měla soupeřku z Ostravy, která nakonec celou soutěž vyhrála. Šla jsem s ní celé čtyři minuty. Prohrála jsem pouze na dvě juka, ale zápas byl hodně vyrovnaný, takže byl trenér Pepa Puš i přes porážku spokojený.

Porážka znamenala, že cesta za medailí bude ještě dost trnitá.

Musela jsem do oprav a tam vyhrát, abych se vrátila zpět do soubojů alespoň o bronzovou medaili. Zápas o vítězku oprav jsem nakonec vyhrála nad soupeřkou z Kaplice. Opět jsme se praly celé čtyři minuty a já vyhrála na wazari. Ona také něco málo v průběhu zápasu nasbírala, ale na wazari to nestačilo.

Výhra ve skupině oprav znamenala boj o medaili. To nakonec vyšlo a placka je na světě.

Šla jsem proti soupeřce, která je skoro stejný typ jako já. Ona měla mírnou převahu a zkoušela mě na něco hodit, ale mně se vydařil kontr, přetočila jsem jí a nakonec na ipon vyhrála já. Hodila jsem jí čistě na záda.