Dva turnaje

Sportovní klub H.B. mostové jeřáby Prachatice uspořádal dva souběžné turnaje, jeden pro dvoučlenná družstva hráčů, kteří hrají organizované soutěže v okrese Prachatice, druhý pro neregistrované. „Když jsme před necelým, rokem klub zakládali, tak jsme si řekli, že něco podobného uspořádáme. Z ohlasů po turnaji můžeme být spokojeni. Klukům se to líbilo,“ dodává Miloslav Jírovec z pořádajícího klubu.

Dvojičky

Do turnaje dvojic se přihlásilo dvanáct párů. „Nejprve jsme byli počtem trochu zklamáni, hlavně minimálním zájmem hráčů z Prachatic, ale nakonec to bylo perfektní a sotva jsme se vešli do časového programu,“ říká M. Jírovec. Dvojice byly nalosovány do tří čtyřčlenných skupin, vždy první dvě postoupily do skupiny finálové, dvojice na třetích a čtvrtých místech do skupiny o sedmé až dvanácté místo. Zápasy ze skupiny se započítaly. Hrálo se na tři vítězné body, nejprve dvě dvouhry, pak čtyřhra a následně dvouhry do zisku třetího bodu.

Výsledky

Vynikající výkon podala netolická dvojice Milota – Nohava, která nastupuje v barvách béčka Netolic, které si nyní vybojovala postup do okresního přeboru. „O pořadí v turnaji prakticky rozhodl hned jeho první zápas. Milota s Nohavou porazili papírové favority Medka s Vostřezem. Další vývoj turnaje pak ukázal, že to prakticky bylo předčasné finále, i když se vše ještě mohlo hodně zamotat. Výkon netolické dvojice navíc podtrhlo to, že byl Míra Milota vyhlášen nejlepším hráčem turnaje, když neprohrál ani jeden zápas,“ chválí hráče M. Jírovec a dodává s úsměvem: „Šestka z finálové skupiny byla opravdu vyrovnaná a v průběhu turnaje jsem si říkal, že jsem udělal dobře, když jsem se rozhodl nehrát. Asi by mi soupeři nahlodali sebevědomí.“
Pořadí nejlepší šestice: 1. Milota – Nohava (Netolice), 2. Medek – Vostřez (Ederstav Prachatice), 3. Pixa – Filip (Lhenice), 4. Kocourek – Wimberský (mostové jeřáby Prachatice), 5. Kunc – Hyka (Vimperk), 6. Pižl – Šortner (Netolice).

Neregistrovaní

Do turnaje neregistrovaných hráčů se přihlásilo sedmnáct vyznavačů stolního tenisu. Jak se ukázalo, i mezi ryzími „amatéry“ je řada kvalitních hráčů. Ti byli nalosováni do tří skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým. Nejlepší dva hráči ze skupin pak postoupili do finálové šestice, hráči na třetích a čtvrtých místech do souboje o sedmé až dvanácté místo, ostatní do boje o 13. – 17. místo. Ve skupinách se pak opět hrálo každý s každým. „Všichni si zahráli až dost, vždyť na každého čekalo deset zápasů a pro některé to byl pořádný zápřah. Ale bylo vidět, že jim to nevadí a bojovali zarputile o každý míček,“ chválil soutěž neregistrovaných Miloslav Jírovec a dodává: „Potěšilo nás, že přijeli například hráči ze Stach, Zdíkova, Lhenic a podobně.“

Vyrovnané boje

Finálová skupina neregistrovaných byla nesmírně vyrovnaná a nikdo neprošel bez ztráty kytičky. Nakonec o pořadí na druhém až čtvrtém místě rozhodovaly vzájemné zápasy této trojice.
Pořadí finálové šestice: 1. Fuchs (Stachy), 2. Podlešák (Prachatice), 3. Špán (Lhenice), 4. Gruber, 5. Houška, 6. Kraus ml. (všichni Prachatice).