Letošního ročníku se zúčastnilo kolem sto šedesáti dětí. Děvčata soutěžila ve dvojboji akrobacie – přeskok, chlapci předvedli sestavy na kruzích, bradlech, koni na šíř, na akrobacii, hrazdě a nevynechali ani přeskok. Početné publikum obdivovalo cvičení těch nejmenších i patnáctiletých slečen a mladých mužů. Bylo se na co dívat a potlesk ocenil každé vystoupení. V příjemné atmosféře závodilo i šest dívek z Vimperka.

V kategorii ml. žákyň se Barborce Zdeňkové podařil pěkný přeskok za 11,94 bodů a vybojovala si 16. místo. Jitka Pelešková zacvičila také moc pěkně a skončila na 18. příčce. V kateg. starších žákyň byla z vimperských gymnastek nejúspěšnější Pavla Vozobulová, která v náročné konkurenci obsadila 19. místo. Danielka Vašicová předvedla moc pěkný přemet přes stůl a Linda Pištěková zacvičila čistou sestavu na akrobacii. 

V kategorii juniorky – ženy reprezentovala Vimperk velice zdařile Jana Krtoušová. Její přeskok přes stůl (rondat s obratem v druhé fázi) patřil mezi nejlépe provedené přeskoky. Na akrobacii jí čekalo nemilé překvapení. Její kazeta s hudbou byla prázdná. CD zůstalo zřejmě v přehrávači ve Vimperku. Nepříjemná srážka (celý jeden bod) za cvičení bez hudebního doprovodu jí neminula, ale Jana si dokázala poradit. Nevzdala to a odměnou jí bylo krásné 5. místo.

A jak bylo slíbeno, na závěr přišel i Mikuláš předat medaile a diplomy těm nejlepším a taky dárky všem zúčastněným dětem.

Marie Kotlíková