Turnaj se odehraje opět v prachatickém sportovním areálu již tuto sobotu. Celkově se jedná o 11. ročník.

„Letos jsme opět žádné velké změny oproti předešlým ročníkům neprovedli. Trojboj se bude opět skládat z tenisu, nohejbalu a penalt. Dvoučlenná družstva odehrají tenis a nohejbal na antukových dvorcích. Penalty se jako obvykle budou kopat na hřišti s umělou trávou," popsal schéma turnaje jeho dlouholetý pořadatel Václav Šána.

V míčovém trojboji se celkem utká šestnáct dvojic, které budou již od ranních hodin bojovat o celkové prvenství. „Dvojice nejprve rozdělíme do čtyř skupin. Z nich dále postoupí vždy dvě nejlepší, které budou hrát o rozhodující finále. Dvojice, které skončí na třetím a čtvrtém místě, čeká boj ve skupině útěchy. To znamená, že diváci budou moci po celý den vidět spoustu napínavých utkání," vysvětloval dále Šána, jenž se může mimo jiné také pyšnit tím, že turnaj již několikrát vyhrál

Snad jediná změna, která se turnaje týká, je ta, že účastníci trojboje si už nebudou moci před zahájením zápasů vylosovat možné tři varianty začátku boje. „Pamatuji si, že před rokem se hodně lidí dohadovalo o tom, jestli je spravedlivé, že se začíná penaltami, které jsou často o náhodě. Systém turnaje je proto podle mého soudu nyní spravedlivější, jelikož se bude moci zahajovat pouze tenisem a nebo nohejbalem," uvedl ke změně hracího pořádku na turnaji Václav Šána.

Ze šestnácti dvojic těžko odhadovat, kdo bude letos největším favoritem, jelikož nepřemožitelná dvojice Šána – Vincenec se letos turnaje nezúčastní. „Pavel je bohužel zraněný, takže jsem si musel hledat nového parťáka. Stal se jím Matěj Hájek, takže uvidíme, jak se nám bude dařit," prozradil jméno svého společníka na turnaji Šána, jenž dále tipuje kandidáta na celkové vítězství. „Můj tým bych letos asi nefavorizoval, takže si myslím, že největší šanci má asi dvojice Lachkovič – Had, kteří jsou velice silní především v nohejbalu a penaltách. Z vítězství se ale může radovat i duo Poláčků, které minule dokráčelo až do semifinále. Jejich největší předností je určitě tenis, ve kterém je málokdo porazí. Rozhodně ale nechci nikoho podceňovat, jelikož na turnaji se představí spousta mladých kluků, kteří můžou dokráčet daleko."

Začátek turnaje je naplánovaný na 8:30, kdy se rozlosují skupiny. Od 9:00 by se poté měl rozjet maraton zápasů. „Doufám, že vše proběhne podle plánu, a především nám vyjde počasí. Kurty jsou ve velice dobrém stavu, ale pokud by pršelo celý den, museli bychom akci přesunout na neděli. Když půjde ale vše tak, jak má, finále by mělo proběhnout v sobotu okolo páté hodiny odpolední," dodal na závěr pořadatel turnaje Václav Šána.