Domácí šampionát motokrosařů letos přichystal jednu zásadní změnu. Tradiční třídy MX1, MX2 a Veterán nově doplní mladíci na osmdesátkách. Ti nahradí ženy, které budou závodit v rámci juniorského šampionátu.

Seniorský seriál by měl být opět sedmidílný a pokud půjde vše podle plánu, tak by se mělo začínat 22. května v Dalečíně, kde se uskuteční také slavnostní vyhlášení uplynulé sezony. Na jihu Čech se pojede 11. července v Jiníně a 8. srpna v Kaplici. Těsně za hranicemi našeho kraje v Pacově se bude bojovat o mistrovské body 29. srpna. Sezonu uzavře znovu v Dalečíně 10. října závod družstev.

Mezinárodní mistrovství republiky juniorů začne 17. dubna v Jiníně, 19. a 20. června pojedou mladíci domácí šampionát v rámci mistrovství Evropy v Kaplici a 6. července přivítají mladé piloty v Klukách u Písku.

Vrcholem sezony motoristické sezony na jihu Čech by mělo být 21. – 22. srpna mistrovství světa v sajdkárkrosu v Jiníně.

Krajský přebor motokrosařů čítá sedm závodů. Začínat se bude 3. dubna v Horažďovicích, následovat budou 8. května Netolice, 26. června Votice, 5. července Kluky u Písku, 14. srpna Pacov, 4. září Kaplice a 2. října Jinín.

Známý už je také kalendář populárního Šumavského Amatér Cupu: 1. května Pacov, 22. května Netolice, 5. června Zalány, 19. června Žár u Vacova, 10. července Božetice, 18. září Horažďovice, 10. října Podluhy a 23. října Jinín.

Mezinárodní mistrovství České republiky v motokrosu 2021:

22. května Dalečín

6. června Opatov

11. července Jinín

8. srpna Kaplice

22. srpna Petrovice

29. srpna Pacov

19. září Přerov

10. října Dalečín (družstva)