Pocta Jiřímu, tak by se dal nazvat turnaj, jehož myšlenka vznikla v loňském roce a hrál se jeho nultý ročník. Letos již Vladimír Bajčík a parta kolem něj uspořádala první ročník. Od loňského roku, kdy to byl vysloveně místní turnaj, ten letošní přinesl účast pěknou a mezinárodní. Turnaje se zúčastnilo šest týmů, které měly svérázné názvy, ale většina hráčů pamatuje Jirku coby spoluhráče, poté funkcionáře a velkého fandu volarského fotbalu.

Na úvod všechny přivítal Vladimír Bajčík, který seznámil s programem a přivítal Elišku Horálkovou, neteř Jiřího Zámečníka, s manželem. Ta na úvod poděkovala všem za to, jak Jirku přišli uctít. Poděkovala pořadatelům za krásnou myšlenku a dodala: "Memoriál je pro mne a všechny, co jsme až do konce Jirku drželi za ruku až do posledních minut jeho velkého zápasu ten nejlepší dík a ocenění jeho práce." 

Volarská hala základní školy zažila velmi pěkné zápasy. Systém vzhledem rozměrům haly byl čtyři na čtyři, dvakrát sedm minut každý s každým. Vítězem se stal tým Sedláci, kde hlavní roli hráli Martina a Petr Sedlákovi, doplněni o Radka Vitiše a Lukáše Ilieva. Na druhém místě skončil tým sousedů z Bavorského Alte mann Hintereben, na dalších pozicích skončili Čutka tým, Kaczko tým, Zumr tým a Voráček tým. Nejlepším střelcem byl s deseti góly Martin Sedlák.

Ladislav Beran