V Opavě porazili v rámci 23. kola Mattoni NBL místní basketbalový klub 92:83. „Musím pochválit celé mužstvo, protože všichni udělali pro vítězství maximum. Dali do toho hodně energie, abychom uspěli. Speciálně ale musím vyzdvihnout výkon rozehrávače  Mateje Venty. Ten dodal zbytku týmu potřebný klid, což je vlastně úkol rozehrávače," chválí své svěřence trenér Karel Forejt.
Matej Venta je osmadvacetiletý slovinský rozehrávač a jindřichohradecký klub ho angažoval na sklonku uplynulého týdne  z BK Prostějov, který má vážné finanční problémy a není jisté zda ligu dohraje. Lvi po poločase vedli 30:36, ale opět měli horší vstup do druhé půle a prohrávali. Tentokrát se však dokázali vrátit do hry a zvítězit.
„Výpadek na začátku druhého poločasu byl zapříčiněn tím, že Opava do něj nastoupila s odhodláním nepříznivý stav zvrátit. Chvíli nám trvalo, než jsme se dostali zpět do zápasu, ale naštěstí se to podařilo. Na rozdíl od jiných zápasů jsme se tentokrát vyvarovali větších mentálních výpadků," vysvětluje Forejt.
Následující víkend mají Lvi volno a za čtrnáct dní odehrají poslední duel základní části v Pardubicích. „Během přestávky budeme pracovat hlavně na fyzické kondici a dalším úkolem bude zapracování nového rozehrávače do našeho týmu," prozrazuje další plány Karel Forejt.