Dětem se po celý týden věnovali zkušení trenéři Patrik Míšek, Petr Jindra a Veronika Šraierová. „Měli jsme tu děti, nejstarší z nich měly patnáct roků. Trénovaly třífázově a tréninky byly zaměřeny na koordinaci, hru a protahovací cviky. Kromě toho si děti zahrály i další míčové sporty,“ říká jeden z trenérů Patrik Míšek, který hraje aktivně hokej v dresu Hluboké.

Mladí florbalisté si tak vyzkoušeli například fotbal, ragby nebo vybíjenou.

Na závěr soustředění připravili organizátoři pro děti besedu s úspěšným handicapovaným florbalistou budějovických Štírů Zbyňkem Sýkorou. Ten se svým týmem vyhrál v Praze prestižní mezinárodní Prague wheel open vozíčkářů.

Štíři sbírají vavříny už několik sezon a opět potvrdili, že patří k absolutní špičce nejen v Čechách, ale i na celém kontinentu.

„Motivaci máme pořád, protože konkurence nespí. Stále se zlepšuje a proto na sobě musíme pracovat i my. Pořád máme rezervy, takže stále se máme co učit,“ uvedl Sýkora, který sám v těchto dnech pořádá podobný kemp pro začínající vozíčkáře.

Děti se během besedy dozvěděly, že hráči florbalu, kteří mají tělesné postižení, řeší úplně stejné problémy jako ti zdraví a že florbal zdravých a handicapovaných se tolik neliší. Snad jen v tom, že nepostižení hráči běhají, zatímco handicapovaní se pohybují na vozíku.

Mezi nejzvídavější děti patřil devítiletý David Staněk ze Včelné. „Beseda se mi moc líbila, stejně jako celý týden strávený tady. Většinou hraji v poli, ale vyzkoušel jsem si to taky v bráně. Zjistil jsem, že brankář to má mnohem těžší,“ svěřil se malý florbalista.