Pořadatelům se i přes nepřízeň počasí podařilo díky umělému zasněžování připravit velmi kvalitní tratě s maximální délkou okruhů 2,1 km, na kterých byly k vidění vynikající sportovní výkony. Mnozí členové reprezentace zvolili závod jako finální zkoušku před světovým pohárem v Novém Městě na Moravě. Vrchlabský příměstský areál je pro nás velkým vzorem a s lehkou závistí jsme pokukovali po technickém, ale i organizačním a logistickém zabezpečení celého areálu.

V sobotu byly na programu klasické sprinty, v neděli pak intervalové starty volným stylem. Z Fischer Ski klubu Vimperk se na start postavilo celkem 12 závodníků a dosáhli krásných výsledků.

Naši výstavní kategorií je starší dorost, kde jsme zaznamenali vítězství v obou disciplínách po oba dva závodní dny. Nejprve v sobotu v klasickém sprintu zvítězil v kvalifikaci a následně i ve finálové jízdě Šimon Pavlásek, na druhém místě potom dojel Mathias Vacek. Do desátého místa se ještě dokázali umístit sedmý Jan Řezník a devátý Josef Kadlec. Také v intervalovém závodě volně patřila tato kategorie našim nadějím. S velkým náskokem zvítězil Mathias Vacek a po napínavém souboji o stříbro nakonec o necelou vteřinu skončil na třetím místě Šimon Pavlásek. Honza Řezník po výborném výkonu obsadil osmé místo. Body do soutěže družstev brali ještě 22. Josef Kadlec a 23. Antonín Honsa. Povedené závody absolvovali také mladší dorostenec Jarda Zahradník na 22. místě a mladší dorostenka Anežka Pavlásková, která dokončila závod na 18. místě. V kategorii starších dorostenek předvedla velice pěkný výkon také Anežka Honsová na 16. místě.

V hlavním závodě mužů a juniorů dlouho vedl náš Tomáš Kalivoda, který nakonec o dvě vteřinky podlehl domácímu Tomášovi Lukešovi. V téže kategorii skončil další Šumavák Míra Rypl (závodící za Duklu Liberec) na pátém místě. Ten měl ale za sebou parádní závod v sobotu, kdy ovládl klasický sprint. Dvanáctý mezi juniory skončil Matěj Vachuta.

Blahopřejeme všem závodníkům k předvedeným výkonům a přejeme hodně štěstí a úspěchů v dalších závodech. Zejména budeme držet palce Tomášovi Kalivodovi při jeho premiéře na závodech světového poháru v Novém Městě na Moravě. Vždyť tam také náš klub vypravuje na nedělní závod početný fanklub!

Zbyněk Pavlásek