Fischer Ski klub Šumava Vimperk zde v projektu LYŽUJ LESY uspořádal náborovou akci pro školní mládež. „Oslovili jsme základní školy a víceletá gymnázia z Prachaticka a Strakonicka, ale závod byl otevřen pro kohokoliv ve věku od první do deváté třídy. Nakonec se sešlo sto padesát dětí,“ uvedl Karel Hudeček, předseda Fischer ski klubu Šumava s tím, že ze Strakonic přijel našlapaný autobus mladých lyžařů a na startu se objevilo i několik dětí z Prahy, které na Šumavě trávily jarní prázdniny. Přestože účast byla velice slušná, zamrzí, že plno škol z okresu Prachatice nevyslalo na Vodník vůbec nikoho.

V úterním dopoledni nešlo ani tak o pořadí, jako o to dostat do bílé stopy co nejvíce dětí, a to jak těch registrovaných, tak i úplných začátečníků. Připraveny pro ně byly zajímavé okruhy plné obratnostních prvků. Na trati byla „houpačka“, slalom, osmička, jízda přes terénní nerovnost, jízda pozadu a další prvky a překážky. „Ti, kteří již nějaký čas na běžkách jezdí, zvládali nástrahy tratě bravurně, pro úplné začátečníky mohly být některé prvky trochu složité, ale především těm patří velká poklona, jak se s tratí popasovali. Každý z nich se stal vítězem bez ohledu na to, za jak dlouho trať absolvoval,“ pochválil všechny závodníky Karel Hudeček.

Závodilo se ve čtyřech věkových kategoriích, zvlášť děvčata a chlapci a zvlášť registrovaní a neregistrovaní. Na konci akce pak pořadatelé předali šestnáct sad cen jako ocenění za skvělé výkony. „Bylo to super dopoledne. Především úplným začátečníkům jsme ukázali, že nemusejí mít z běžek žádný respekt. Třeba to někoho chytne tak, že se s ním za čas potkáme i na závodech. Důležité však je, že se děti na lyže vůbec postavily,“ shrnul zajímavé dopoledne Karel Hudeček.