Závody se konaly v areálu Vesec a na Ještědu a jako testu připravenosti na nadcházející zimu se jej zúčastnila kompletní reprezentační družstva ČR, ale i závodníci z Polska a Slovenska. Pořad závodů byl složen z prologu na 1,3 km volně, intervalového distančního závodu volně na 5, 7, 10 a 15 km dle kategorií a výjezdu na Ještěd klasicky s hromadným startem na 12 km s převýšením 610 m. Pro zabezpečení srovnatelných podmínek absolvovali závodníci klání na jednotných kolečkových lyžích.

A lyžařům ze Sportovního gymnázia ve Vimperku se dařilo na výbornou! Hned tři medaile si na krk pověsila juniorka Tereza Řezníková (Fischer Ski klub Šumava Vimperk) – dvě zlaté (prolog a distanc skate) a jednu stříbrnou (Ještěd) a jako juniorka prvním rokem si zaslouží za svoje výkony ohromnou pochvalu. Mistrovský titul z juniorské kategorie si z Liberce přiváží také Tomáš Kalivoda (Fischer), když na trati 15 km skate nenašel přemožitele a proháněl i naší seniorskou reprezentaci. Ve výjezdu na Ještěd přidal ještě stříbrnou medaili. Mistryní ČR v kategorii starších dorostenek se stala také Barbora Havlíčková, studentka vimperského SG, nyní závodící za Duklu Liberec.

Dvě stříbrné medaile má také junior Jirka Mánek (Fischer – prolog a 15 km skate). Druhá na skončila starší dorostenka Adéla Nováková (Fischer – 7 km skate), která v přidala vítězství ve své kategorii na výjezdu na Ještěd. Bronz si na Šumavu veze Josef Kadlec (Sokol Stachy), který si jej vybojoval v prologu.

Velice dobře si ale vedli i ostatní členové výpravy, za zmínku stojí čtvrtá místa Ondry Mánka (Fischer) a Barči Havlíčkové v prologu, Šimona Pavláska (Fischer) na 7 km skate či 5. resp. 8. místo Adély Novákové a Josefa Tischlera (Fischer) v prologu. Výpravu ještě doplňovali starší dorostenci Matěj Vachuta (Fischer) a Jan Hojdekr (Sokol Stachy).

Zbyněk Pavlásek