V sobotu byl na programu závod na 10,5 kilometru z Rejnštejna směr Svojše na Zhůří. Závodníci museli zdolat převýšení 574 metrů. Nedělní závod pak měřil 22,5 kilometru a startoval v Horní Vltavici. Jelo se na Borová Lada a dál přes Kvildu do Horské Kvildy. Zde zdolávali závodníci 291 výškových metrů. Pro starší žactvo a mladší dorost byla vypsána trať z Horní Vltavice na Borová Lada (9,5 km) volnou technikou.

Na Šumavě se představila skvělá konkurence. V sobotním závodě byl nejrychlejší bývalý český reprezentant v běhu na lyžích Martin Jakš v barvách Fischer Ski klubu Šumava, který byl v cíli o půl minuty dříve před Janem Šrailem a Fabianem Štočkem z Vltava Fund Ski Teamu. Závod žen vyhrála Klára Moravcová z Jablonce před Barborou Berouškovou (nejlepší v U23) z SC Plzeň a Němkou Vroni Beckovou (nejlepší juniorka).

Nedělní závod mužů vyhrál Jan Šrail před Fabianem Štočkem a třetí místo pro sebe získal Václav Sedláček z týmu Silvini. Mezi ženami zopakovala prvenství Klára Moravcová, druhá skončila její klubová kolegyně Tereza Hujerová (vítězka U23) a třetí dojela Hanna Nöhmaierová z týmu Zipps.

Výsledky obou závodů na www.sportsoft.cz.