Na startu závodu nechyběl například olympijský vítěz Dario Cologna (CH), či ruský rychlík Alexander Legkov a další závodníci světového poháru. Pro kategorii do 18 let (U18) byly soutěže vypsány jako otevřené Mistrovství Evropy. V závodech, a to zejména v pátečním sprintu a nedělním závodě klasicky s hromadným startem, byli vidět závodníci Ski klubu Šumava, kteří studují sportovní obor Gymnázia a SOŠ ekonomické ve Vimperku.

Již včera zmiňované skvělé 2. místo Luďka Šellera v neděli doplnili výsledky těsně pod stupni vítězů opět Luděk Šeller (4. místo) a Andrea Klementová (4. místo), která se nešťastně připletla do pádu soupeřek a byl jí tak znemožněn souboj o medaile. Výborně si vedla i Veronika Hudečková na 7. místě a Martin Hojdekr na 8. místě. Všichni závodníci soutěžili v kategorii U18.

Na startu každého závodu bylo ve všech 4 kategoriích 400 závodníků z 26 zemí Evropy.

Dalším programem závodníků Ski klubu Šumava je první Český pohár dospělých FIS Slavic Cup na Horních Mísečkách v termínu 22. a 23. prosince, který je nominačním závodem na Mistrovství světa juniorů v Liberci.

Petr Steinbach