Basketbalisté Lions Jindřichův Hradec předváděli v posledních zápasech Kooperativy NBL skvělé výkony a výhry nad silnými Pardubicemi nebo ta poslední ve Svitavách, je katapultovaly až na sedmé místo v tabulce.
V neposlední řadě Lvi svými výkony přilákali do hlediště i diváky, kterým nabídli výbornou podívanou i v posledním domácím utkání proti Prostějovu. „Těší nás, že diváků chodí stále víc. Neznám přesná čísla, ale už při rozcvičení jsme cítili, že by mohl padnout divácký rekord. Velkým lákadlem jsou Američani, kteří ty diváky baví. Doufejme, že jsme je pozvali na příští i výkonem proti Prostějovu," vnímá trenér Karel Forejt diváckou podporu v posledních zápasech.
I proti Hanákům bojovali hráči Jindřichova Hradce o dobrý výsledek jako skuteční Lvi až do posledních vteřin. Nakonec však o tři body prohráli 85:88. „Jak se dalo čekat, Jindřichův Hradec hraje doma velmi dobře. Má velmi dobré individuality a s tím jsme měli problém. Čekali jsme těžké utkání a to se potvrdilo, celý zápas byl vyrovnaný," uznal kvality domácího týmu hostující trenér Zbyněk Choleva.
Ten jako nejlepšího hráče zápasu označil svého svěřence Talleyho. V utkání nastřílel sedmatřicet bodů a měl vysokou úspěšnost v proměňování trestných hodů. Ze třinácti pokusů se netrefil pouze jednou.
Jindřichohradecký trenér Forejt litoval neúčasti pivota Pavla Nováka. „To je asi jediný člověk, který by mohl Talleyho trošku zabrzdit v jeho rozletu. Neměli jsme na něj hráče. Zónovou obranu jsem se bál postavit, protože respektuji trojkovou sílu soupeře," říká domácí kouč.
Za výkon proti Prostějovu se nicméně hráči Lions rozhodně stydět nemusí. Dobrá pohoda týmu se přenesla do hry Lvů i tentokrát a diváci se u Vajgaru opět bavili. A hráči s nimi. „Naše síla tkví v tom, že se tu sešla výborná parta. Cizinci zapadli velmi dobře do týmu, charakterově jsou na výši. S asistentem Davidem Musilem máme občas problém krotit v zápase emoce hráčů. Nám se povede jistá část zápasu a kluci si pak myslí, že je hotovo," míní Forejt.
To bylo patrné i v zápase s Prostějovem, kdy domácím vyšla skvěle úvodní čtvrtina. Především její začátek a závěr. Euforie na lavičce byla skutečně velká.
Prostějov na vývoj utkání zareagoval a další dvě čtvrtiny patřily Hanákům. „V průběhu třetí čtvrtiny jsme si vytvořili náskok, který nás stál mnoho sil. Neměli jsme pak hráče na střídání a šli jsme pomalu dolů až do vyrovnané koncovky. Naštěstí jsme tlak domácích ustáli a se štěstím vyhráli," ohlíží se za zápasem prostějovský lodivod Zbyněk Choleva.
Síly v závěru chyběly podle domácího kouče i jeho borcům. Podle něho je ztratili hlavně ve třetí části hry, kdy museli pracně dotahovat patnáctibodový náskok Prostějova. „Například Robinson mi asi třikrát v posledních dvou minutách ukazoval na střídání a byl úplně hotový a nakonec to vyvrcholilo jeho velmi špatnou akcí v posledním útoku. Máme však úzkou rotaci a na těch cizincích to leží. To je fakt, s kterým se musíme naučit žít," vysvětluje Forejt.
V pondělí Lvi uspěli v utkání Českého poháru v Kroměříži 107:58 a postoupili do čtvrtého kola.