Lucie sice nemusela absolvovat kvalifikaci na evropský šampionát, přesto si nominační závod vyzkoušela. „Přestože jsem měla nominaci na Evropu automatickou díky medaili z loňského šampionátu, zúčastnila jsem se nominačních závodů na Lesné v Krušných Horách na konci srpna. Trať tam byla fyzicky náročná, a to hlavně z důvodu náročného výjezdu. Přesto se nám závod velmi povedl a v nabité konkurenci jsme získali první místo mezi ženami. Zároveň jsme s Blackem zajeli druhý nejrychlejší čas ze všech závodníků a všech kategorií. Black si závod užíval a plně se na něj soustředil,“ pochvalovala si nominační závod Lucka.

Příprava na šampionát samotný se odehrávala v místních podmínkách. „Na šampionát jsme se s Blackem přibližně od srpna systematicky připravovali a trénovali přibližně pětkrát týdně ve skupině nebo individuálně. Lidé nás mohli potkat v okolí Prachatic a Křemže. Snažili jsme se absolvovat co nejvíce závodů v České republice, ale není to tak jednoduché, protože psi nesmí běhat v příliš teplém počasí. Já sama bez psa jsem se připravovala s týmem LY:KO Klub Prachatice pod vedením trenéra Václava Dostála,“ uvedla k přípravě na šampionát závodnice z Prachatic.

Evropský šampionát si Lucka s Blackem vyzkoušeli i loni, a tak věděli, do čeho jdou. „Do Belgie jsem odjížděla s tím, že jsme dobře připraveni, že by nám trať mohla vyhovovat a doufali jsme v medailové umístění. Své konkurentky jsem dobře znala, ale s vítěznou Polkou jsme se na trati ještě nepotkaly. Trať byla technicky velmi náročná, plná prudkých zatáček a výjezdů, úzká s málo místy na předjíždění. Bohužel se díky pětidennímu vytrvalému dešti proměnila v bahnitou a kluzkou, kde bylo velmi náročné zvládnout výjezdy,“ popsala Lucka trať v Belgii.

Na svůj start si navíc musela nějaký čas počkat a každou minutou se trať zhoršovala. „Každým dalším projetým závodníkem se trať zhoršovala a protože jsme startovali až v poledne, kdy před námi jely skoro všechny kategorie ve scooteru a bikejöringu, byla ve velmi špatném stavu. Další den byla již úplně rozbahněná. Potýkala jsem se také s technickými problémy kola, které nás stály drahocenné vteřiny. Údržba byla náročná. Každý den jsme museli po závodě kolo umýt hadicí, rozebrat, vysušit a vyměnit bahnem poškozené díly,“ popsala své pocity Lucka Dostálová.

Přes všechny problémy s tratí a technikou však přivezla skvělou stříbrnou medaili. „Mrzelo mě, že jsme nemohli pro technické problémy bojovat o zlato. Největší radost mi udělaly úspěchy mých reprezentačních kolegů a kamarádů a to nejen medailové. Nakonec česká reprezentace skončila s deseti zlatými, sedmi stříbrnými a šesti bronzovými medailemi jako jedna z nejúspěšnějších a potvrdila svou kvalitu v individuálních mushingových sportech,“ uzavřela evropský šampionát Lucka a doplnila: „Chtěla bych poděkovat všem, kteří mě v mém sportování podporují jak z finančního, tak morálního hlediska.“