Ač se po loňské sezoně spekulovalo o tom, zda Prachatičtí udrží kádr a budou v lize pokračovat, vše dobře dopadlo. „Pokračujeme ve stejné sestavě,“ potvrdil šéftrenér klubu Jan Bauer nejstarší. Základní čtyřku první ligy tak tvoří Milan Zaunmüller, David Calta, Petr Kaštánek a David Šimoník. „Kdyby někdo ze základu chyběl, je připraven zaskočit Míra Němec,“ doplnil Jan Bauer.

V minulé sezoně hrálo první ligu čtrnáct týmů a Libín skončil na desátém místě, tentokrát bude hrát o dvě mužstva méně. Jaké budou letos ambice? „Při pohledu na soupisky jednotlivých týmů musím jednoznačně říci, že záchrana pro nás bude zázrakem,“ uvedl Jan Bauer a pokračoval: „Kromě nás, Hodonína a Zlína všichni posílili o jednu až dvě třídy. Každý zápas bude obrovsky náročný.“

Slova prachatického šéftrenéra potvrzuje i to, kdo všechno se může v Prachaticích objevit již tento víkend. „Složité to bude již s Elizzou. Přišel tam Hrnčiřík, který hrával s Petrem Korbelem, mají tam výborného Vietnamce a další hráče vynikajících kvalit. V neděli mohou za béčko El Niňa nastoupit Marek a František Obešlové, Gavlas či Schwarzer. To je sestava s nepředstavitelnou silou. Ale musíme bojovat,“ zabrousil do soupisek soupeřů Jan Bauer.

Dlouho se hovořilo o tom, že se od nové sezony začne hrát s novým typem míčků. Ty celuloidové měly nahradit plastové. Zatím z toho sešlo. „Nebude s nimi zatím hrát ani extraliga. Používat se budou jen na vybraných mezinárodních turnajích,“ uvedl Jan Bauer a doplnil další perličku: „Číňané prý přišli dokonce s dvoubarevným míčkem. Měl by být bílý a růžový. Co mám zprávy, tak si ho hráči docela chválili. Především je dobrý při příjmu podání, kdy se dají lépe odhadnou rotace. Tak uvidíme, zda se to ujme.“

Libín po minulé sezoně přišel o třetí ligu a sestoupil s béčkem do jihočeské divize. Zde budou tvořit základ Němec, Blaško, Nitrianský a Bauer mladší, ale dá se předpokládat, že do zápasů budou hodně zasahovat Marek Šimek, který se po zranění vrací ke stolnímu tenisu zpět, a Zdena Blašková.