Libín má po devíti kolech na kontě jediné vítězství, což hráče řadí na samotný chvost prvoligové tabulky. Ale při pohledu na ní je zřejmé, že zdaleka není ještě vše ztraceno. Je zde však jedna podmínka, musejí o víkendu na Moravě něco uhrát, aby se jim soupeři nezačali ještě více vzdalovat.

Zítra od 15 hodin čeká Prachatické duel na stolech Moravské Slavie Brno. Ta je v současné době na šestém místě tabulky při čtyřech výhrách a pěti porážkách. Oproti loňské sezoně se Brňané posílili především o Handla, který patří mezi nejúspěšnější hráče celé první ligy v této sezoně. V minulé sezoně skončilo Brno za Libínem a Prachatičtí na Moravě remizovali 9:9. Doma pak soupeře přehráli 10:4. Ale bude důležité, jak se Prachatičtí vyrovnají se silnou jedničkou soupeře.

V neděli se představí Libín od 10 hodin v Hodoníně. Ten je aktuálně devátý, přičemž má na kontě tři vítězství. V minulé sezoně skončil Hodonín předposlední a Prachatičtí si v soubojích s ním připsali výhry 10:4 a 10:3. Ale stejně jako MS Brno se i Hodonín oproti minulé sezoně posílil. Do kádru přišel Trunov, který se stal jedničkou a má zatím bilanci zápasů 21:11.

Pro Libín to nebude snadný víkend, ale hráči si určitě uvědomují, o co jde, a udělají pro zisk bodů maximum. Druhá polovina soutěže pak odstartuje 10. ledna 2015.