Po první polovině soutěže jsou Prachatičtí ve čtrnáctičlenném startovním poli desátí se solidním náskokem na týmy za sebou. „V posledních dvou zápasech první poloviny kluci vybojovali důležité body, které jim dávají dobré vyhlídky do odvet. Především výhra nad Libercem byla výborná," komentoval poslední zápasy první části šéftrenér Jan Bauer nejstarší.

Los první ligy je postaven tak, že soupeři, kteří se potkali v posledním dvoukole první poloviny, se potkají i nyní o víkendu. To znamená, že Libín pojede na béčko Ústí nad Labem a do Liberce.

Zítra od 14 hodin nastoupí Prachatičtí na stolech béčka Ústí nad Labem. Vzájemné utkání v Prachaticích těsně před Vánoci skončilo remízou 9:9. Po čtyřhrách byl stav 1:1, když tu na straně Prachatic vyhráli Calta se Šimoníkem. Prim v utkání s Ústím hrál tentokrát Calta, který vyhrál tři dvouhry ze čtyř utkání. Po dvou bodech přidali Zaunmüller a Kaštánek, jeden pak Šimoník. „Škoda remízy, mohly z toho být všechny tři body.  Třikrát se zápasy dostaly do pátého setu a vždy vyhrál soupeř," komentoval výsledek Jan Bauer nejstarší. Nejvíce určitě mrzí porážka M. Zaunmüllera s Votavou, když poslední pátý set skončil těsně 12:14. Zítřejší duel v Ústí nad Labem tak bude naprosto otevřený.

V neděli od 10 hodin pak Prachatičtí nastoupí na stolech Liberce. V Prachaticích Libín porazil v tu chvíli třetí tým tabulky 10:5 a získal tak moc důležité body do boje o záchranu. Ve čtyřhrách tentokrát bodovali Zaunmüller s Kaštánkem. Naopak Calta se Šimoníkem prohráli 2:3, když čtvrtý i pátý set skončil 10:12. V prvním kole dvouher bodovali na domácí straně Zaunmüller a Šimoník, přičemž Zaunmüller již prohrával 0:2 na sety, přesto dokázal utkání otočit. Také ve druhém kole vyhráli Zaunmüller a Šimoník. Škoda byla ztráta bodu Calty, který již vedl nad Borůvkou 2:1 na sety. Po dvou kolech dvouher byl tedy stav 5:5, ale pak již bodovali pouze domácí stolní tenisté. Koncovky zvládli Kaštánek a Šimoník, když vyhráli v pátých setech. Stoprocentní tentokrát byli M. Zaunmüller (čtyři výhry ze čtyř dvouher) a D. Šimoník (tři výhry ze tří zápasů). D. Calta a P. Kaštánek získali po bodu. Výhra nad Libercem je určitě před odvetou povzbuzením, ale v odvetě budou domácí na svých stolech hodně nebezpeční. I remíza by byla v neděli z Liberce velice dobrá.