Libín Prachatice – SKUŘ Plzeň 10:6.

Prachatičtí nastupovali k víkendovým zápasům bez své týmové jedničky Petra Kaštánka. V tomto duelu to bylo vyrovnané až do samotného závěru. Ve čtyřhrách získal bod domácí pár Heinzl – Šimek. První sadu prohráli 4:11, v dalších dvou vyhráli až v koncovkách a čtvrtý set 11:8. V prvních dvou sériích dvouher to bylo jako přes kopírák. L. Heinzl a M. Šimek své zápasy vyhráli, M. Krotký a A. Sivera nebodovali. Stav tak byl vyrovnaný 5:5.

Ve třetí sérii znovu přidali body Heinzl a Šimek, k nim se přidal ještě Sivera a Libín zlomil zápas na 8:6 ve svůj prospěch. V závěrečné sérii znovu Šimek a Heinzl svá těžká utkání vyhráli a Libín se mohl radovat z velmi důležitého vítězství.

Libín Prachatice – Union Plzeň 4:10.

Hosté přijeli pod Libín v pozici druhého týmu tabulky, který den předtím prohrál na stolech lídra soutěže Elektrostavu Strakonice. Roli favorita začal Union potvrzovat hned od úvodních čtyřher. Obě skončily jednoznačnými výhrami hostů 3:0. Ve dvouhrách zabojoval nejmladší hráč domácích Lukáš Heinzl proti Kirchmanovi, ale v koncovkách setů prohrál 1:3. Krotký se Siverou neměli proti zkušeným soupeřům moc šancí, a tak jediný bod v úvodní sérii získal M. Šimek výhrou 3:0 nad Klierem. Druhá série dvouher přinesla pořádné bitvy a tři zápasy končily až v pátých setech. A. Sivera prohrál 9:11 s Kirchmanem a M. Šimek 5:11 s Legátem. Naopak M. Krotký porazil 11:8 Vaněčka. Výborně zahrál Heinzl, který ve čtyřech setech porazil Kliera. Stav byl v tu chvíli 3:7. Ve třetí sérii suverénně přehrál Šimek Vaněčka 3:0, což byl jediný bod domácích v této části utkání. Škoda zápasu L. Heinzla se zkušeným Legátem, kdy mladý prachatický hráč svému soupeři podlehl až v pátém setu 10:12.

Libín tedy bral o víkendu čtyři body a je v širokém středu tabulky. Škoda kontumace na Střížkově, mohlo být ještě o minimálně bod více.

První polovinu soutěže Prachatičtí zakončí jihočeským derby na stolech vedoucího Elektrostavu Strakonice. Utkání se hraje v sobotu 8. prosince od 15 hodin