Ve druhé lize zajíždělo áčko Libína ke dvěma zápasům do Prahy. Nejprve se představilo na stolech Slavoje a zvítězilo 10:6. Úvod zápasu byl hodně vyrovnaný, oba celky si rozdělily po bodu ve čtyřhrách, když v dresu Prachatic zvítězila dvojice Zaunmüller – Kašparů. I po první sérii dvouher bylo srovnáno – 3:3. Zaunmüller jasně porazil Kubáta a Kaštánek Hyršla, Němec smolně prohrál s Gaydošem, Kašparů se Šmatlákem. Druhá série však jednoznačně vyšla Prachatickým a všichni čtyři hráči bodovali. Stav 3:7 již jasně napovídal tomu, že si ze Slavoje odvezou vítězství. Navíc v dalších zápasech vyhráli Zaunmüller nad Hyršlem a Němec nad Šmatlákem a bylo prakticky rozhodnuto – 3:9. Pak ale přišly tři nešťastné zápasy a domácí snížili na 6:9. Tečku za utkáním nakonec udělal Němec výhrou nad Kubátem a Libín zvítězil 6:10.
Ve druhém utkání Prachatičtí hostovali na stolech béčka Elizzy Praha. V dramatických čtyřhrách si opět oba týmy připsaly po bodu, když ten Prachatický získali Kaštánek s Němcem. Po první sérii dvouher to pro Libín nevypadalo dobře, bod získal pouze Kaštánek výhrou nad Melíškem a Elizza vedla 4:2. Druhá série naopak vyšla Libínu, bodovali Zaunmüller, Němec a Kaštánek a bylo srovnáno na 5:5. Ve čtvrté rundě se znovu dostali do vedení Pražané, na straně hostů bodoval jen Zaunmüller a stav byl 8:6. V dramatickém duelu pak porazil Zaunmüller Nejedlého a snížil na 8:7. Němec však podlehl Hořejšímu a domácí měli jistotu remízy. V posledních zápasech bodovali Kaštánek a Kašparů, a tak skončil duel nerozhodně. „Remíza je pro mě ale zklamáním,“ dodal k zápasu trenér J. Bauer nejstarší.
V tabulce se Libín posunul na šesté místo a na čtvrté, které zajišťuje play off, ztrácí jeden bod. Vše bude ještě hodně napínavé.
V dalším kole hraje Libín 31. ledna od 15 hodin doma s devátým Chodovem, na jehož stolech prohrál 6:10. Druhý den od 10 hodin přivítají Prachatičtí Františkovy Lázně, se kterými prohráli 4:10.

Více v tištěném vydání v pátek 23. ledna 2009.