O víkendu se rozhodne o tom, zda prachatický Libín půjde do baráže o udržení II. ligy, nebo rovnou sestoupí o patro níže. Výchozí situaci mají Prachatičtí více než dobrou, ale hotovo ještě zdaleka není.

Libín má na desátém místě, které zajišťuje baráž, tříbodový náskok na béčko Sparty Praha. V sobotu hrají Prachatičtí na stolech Kolína. Ten je v tabulce v klidu pátý bez ambicí posunu nahoru či dolu. Libínu by hodně pomohla alespoň remíza, ale favoritem v tomto duelu rozhodně nebude.

Pokud by zápas nevyšel, budou se Prachatičtí upínat k výsledku utkání Sparta Praha B – Pedagog České Budějovice. A výsledky Pedagogu se s železnou pravidelností odvíjejí od toho. zda nastoupí suverénní Michal Baron či ne. Pokud je v sestavě, Pedagog vítězí, při jeho absenci to většinou nevychází, i když v prvním vzájemném zápase bez něho Pedagog se Spartou remizoval.

Při nejhorší konstelaci by v neděli nastoupil Libín na béčku Sparty s jednobodovým náskokem na soupeře. V tu chvíli by bylo vše jasné, domácím by remíza nestačila a museli by nad Libínem zvítězit. V takovém případě by se Prachatičtí s druhou ligou rozloučili. Přejme si tedy, aby bylo jasno již po sobotě a všichni si ušetřili nedělní nervák na Spartě.