Čtyři tenisoví trenéři – Vladimír Hettner, Pavel Kutlák, Kristián Hettner a Martin Kutlák vedou týdenní tenisovou školu pro začátečníky. Na prachatických antukových kurtech se do včerejšího odpoledne proháněly děti, které měly zájem přičichnout ke kráse tenisu.


„Každý den od osmi hodin ráno jsme začali trénovat. Na oběd jsme chodili do restaurace hned vedle a odpolední trénink trval do tří hodin," popisuje tréninkový plán trenér Vladimír Hettner a dodává: „Máme tu dvacet osm dětí, ty jsou rozděleny do čtyř kategorií podle věku. Nejmladší jsou od šesti do osmi, nejstarším je nad dvanáct let."


Cílem letní tenisové školy je naučit děti, které třeba ještě ani nedržely tenisovou raketu v ruce, zahrát základní tenisové údery. „Forhend, backhand, volej, základy podání. To jsou čtyři věci, které by děti měly po absolvování školy vědět, jak hrát," říká trenér Hettner.


„Ve čtvrtek jsme děti točili na kameru, aby se viděly, jak hrají. Obecně jsou všichni šikovní a je u nich vidět pokrok. Jde ale poznat, že leckteré děti mají pohybové návyky z jiných sportů," dodává Pavel Kutlák.


K účasti na škole děti nepotřebovaly ani svou raketu. „Ty nám zapůjčili Roman Kahuda. Za což mu patří velké díky. Podmínky tu máme opravdu skvělé. Každý den byly kurty připraveny. Za to si zase zaslouží pochvalu správce Václav Šána, který nám tu byl celý týden k dispozici," chválí Vladimír Hettner.


To, že se letní tenisová škola povedla, potvrdil jeden z účastníků Petr Hlouška. „Tenis jsem nikdy nehrál, ale základní údery už docela zvládám," pochvaluje si.


Letní tenisová škola také slouží jako náborový kemp pro celoroční tenisový kroužek. „Chtěli rozšířit kroužek o celou jednu skupinu," říkají na závěr trenéři.

ONDŘEJ BABKA