Květen je v prachatické Herně V koutě tradičně určen pro turnaj dvojic ve hře na osm koulí. Podstatou je, že se ve hře vždy musejí spoluhráči ve dvojici pravidelně střídat po každém úderu. Představilo se šest deblů a v základní části se hrálo systémem každý s každým na čtyři vítězné hry. Nejlepší čtyři páry pak postoupily do vyřazovacího semifinále.

Bez ztráty bodu vyhráli záklaní část Vačkář s Jankovičem, kteří v pěti duelech ztratili pouhých šest her. Ze druhého místa postupovali dál Nechoďdomů s Bláhovcem a o dalších dvou postupujících rozhodlo skóre. Dál šly dvojice Zíka starší - Kadlec a Kasl - Vodička.

O tom, že výhra v první části vůbec nic neznamená, se v semifinále přesvědčili Vačkář s Jankovičem. Ti v souboji o finále podlehli Kaslovi s Vodičkou 3:5 a zbyl na ně duel o bronz. Ve druhém semifinále zvítězili Zíla s Kadlecem nad Nechoďdomů s Bláhovcem 5:2. Následný souboj o třetí místo vyhráli Vačkář s Jankovičem 5:2. Finálový duel sliboval vyrovnaný souboj, alespoň to naznačoval vzájemný duel ze základní skupiny. Kasl s Vodičkou však prokázali zkušenost a pevnější nervy, když Zíku s Kadlecem porazili 5:1.

Konečné pořadí: 1. Kasl - Vodička, 2. Zíka st. - Kadlec, 3. Vačkář - Jankovič, 4. Nechoďdomů - Bláhovec.