Tradičně se hrálo na dvou stolech a byl z toho opět pořádný maraton. „Hrálo se ve dvou skupinách každý s každým na čtyři vítězné hry a z každé skupiny postupovali čtyři nejlepší hráči do vyřazovacích bojů. Celý turnaj se nakonec natáhl na více než dvanáct hodin,“ uvedl pořadatel klání František Kasl a doplnil: „Tradičně se kromě hráčů z Prachaticka představili i kulečníkáři ze Strakonic, Českých Budějovic a jeden, který hraje soutěže v barvách pražských klubů.“

Skupinu A vyhrál s převahou jeden ze spolufavoritů turnaje Petr Friedek, Prachatičák trénující v Českých Budějovicích. Ze druhého místa postupoval netolický Josef Zíka starší, třetí byl další původem Prachatičák hrající v krajské metropoli Luboš Jiroušek a postupovou čtveřici doplnil domácí Jiří Hrdlička.

Dostat kouli do díry je někdy nadlidský problém... | Video: Deník/Vladimír Klíma

Skupinu B ovládl bez ztráty zápasu Jiří Vodička z Vlachova Březí. Ze druhého místa šel dál Jaromír Linha z Prahy, třetí místo bral strakonický Petr Mašek a čtvrtým postupujícím do vyřazovací bojů byl ze skupiny B Miloš Houska, další Prachatičák hrající v Českých Budějovicích.

Čtvrtfinálové souboje se již hrály na pět vítězných her. Friedek porazil Housku 5:2 a Linha Jirouška 5:1. Ve spodní část pavouka to bylo podstatně vyrovnanější. Mašek přehrál Zíku až v poslední deváté hře. Čtvrtým semifinalistou pak byl Vodička, který přehrál Hrdličku 5:3.

close Jaromír Linha. info Zdroj: Deník/Vladimír Klíma zoom_in Jaromír Linha.

V boji o postup do finále již vítěz skupiny A P. Friedek narazil. Podlehl J. Linhovi 3:6 a zbyl na něho zápas o třetí místo. Vítěz skupiny B J. Vodička si poradil v poměru 6:4 s P. Maškem. Dramatický souboj o místo třetí vyhrál P. Friedek, když P. Maška porazil po velké bitvě 7:6. Naopak finálový duel mezi J. Linhou a J. Vodičkou byl jasnou záležitostí pražského hráče, který zvítězil 7:1.

Konečné pořadí: 1. Jaromír Linha, 2. Jiří Vodička, 3. Petr Friedek, 4. Petr Mašek.

„Bylo super, že jsme se po dlouhé době zase mohli sejít a popovídat, co je nového. Turnaj měl velice dobrou herní úroveň a viděli jsme plno kvalitních duelů. Věřím, že se na dalším klání sejdeme v ještě hojnějším počtu,“ doplnil k turnaji František Kasl