Celý turnaj uvedl vzpomínkou na začátky kulečníku v Prachaticích starosta Martin Malý, sám se totiž aktivně účastnil prvních turnajů. Mladé kulečníkáře povzbudil a popřál jim mnoho úspěchů. Bojům na stolech přihlížela i bývalá reprezentantka v poolu Eva Mašková, která měla v turnaji svá dvě želízka v ohni. Podpořit všechny přišel i Jiří Machart, ředitel DDM Prachatice, pod který spadá i pořadatelský netolický „domeček“.

Hráči byli rozděleni do dvou skupin a podle umístění postupovali do vyřazovacích soubojů. Základní skupiny se hrály každý s každým na dvě hry, ke slovu při určení pořadí přišlo i skóre v podobě počtu koulí, které zbyly na stole po „potopení“ černé.

Kulečník se na Prachaticku hraje již 25 let a snad nadchne i novou generaci.
Na Prachaticku se hraje kulečník již 25 let

Ve finále se setkali vítězové základních skupin a po napínavém boji vyhrál nejtěsnějším rozdílem 3:2 Josef Zíka ml. nad Jakubem Talířem. Určitou roli v tomto utkání možná sehrál i fakt, že vítěz není v této herně poprvé. Již v minulosti se zde účastnil několika turnajů a dal zabrat nejednomu dospělému soupeři.

V boji o třetí místo uspěl Tomáš Havel, když porazil Martina Schönkypla. Na další dělené 5. – 6. příčce se umístila Adriana Nováčková a Láďa Kadlec, 7. a 8. místo patřilo Veronice Lukášové a Vojtovi Rybovi. Turnaj se všem líbil, každý si zahrál minimálně čtyři zápasy. František Kasl, majitel herny, která v letošním roce oslaví 25 let od svého založení, pochválil mladé hráče za jejich výkony a těší se na nás opět za rok.

Josef Zíka