Plzeňský trenér Michal Tonar registroval dobré výsledky Strakonic z posledního období, a věděl, že to jeho tým nebude mít ve Strakonicích jednoduché. To se podle jeho slov nakonec potvrdilo.

„Vyhráli jsme pouze o šest gólů a to hovoří za vše. V prvním poločase jsme neproměnili spoustu vyložených šancí, které měly skončit gólem. Udělali jsme chyby, které Strakonice dokázaly potrestat, a to se promítlo i do konečného výsledku,“ zhodnotil utkání plzeňský kouč.Na promarněné šance si stěžoval i domácí trenér Roman Marienka. Neproměňování jasných příležitostí v důležitých momentech zápasu označil jako jeden z hlavních faktorů, proč jeho tým neuspěl.

Vzpomněl například dvě neproměněné sedmičky Martina Mošovského. „Škoda, že právě náš nejlepší střelec, a taky křídelní hráč Michal Krejčí, neměli formu jako v minulém utkání proti Novému Veselí,“ připomíná Marienka.

Roli podle něj sehrály i přesilové hry. „Zbytečné vyloučení našeho hráče v závěru poločasu Plzeň na začátku druhé půle potrestala. Naše přesilovky byly naopak nepovedené,“ říká kouč.

Za výkon v první půli chválil Marienka brankáře Mráze, ten si ale po pauze na balon příliš nesáhl. „V dresu soupeře se rozstřílel Jakub Tonar. Napadaly mu tam góly a my jsme tím pádem museli otevřít obranu. Pak už to měl Mráz složité,“ uznává Roman Marienka.