„Ač dáváme možnost, že nemusí hrát spolu hráči z jednoho oddílu, prakticky se ještě nestalo, že by se představila dvojice složená ze dvou klubů. Zkrátka hrdost ke svému týmu hraje roli, což je určitě pozitivní," uvedl k turnaji Miloslav Jírovec z pořadatelského týmu.

Představil se doposud v historii turnaje rekordní počet dvojic. „Sice jsme museli na poslední chvíli nahradit pár absencí, abychom mohli dodržet naplánovaný herní plán, ale povedlo se ke všeobecné spokojenosti. Všichni si tedy dobře zahráli a podle ohlasů od hráčů, někdo až hodně dosyta," usmíval se při vzpomínce na unavené hráče po maratonu zápasů další z pořadatelů Milan Kocourek.

Podle jmen v přihlášených dvojicích hned v úvodu vyvstávala otázka, zda se v turnaji potvrdí dominantnost Ederstavu Prachatice z dlouhodobého okresního přeboru, nebo se někomu ve dvojicích podaří jeho postavení prolomit. Hovořilo se o obhájcích prvenství M. Milotovi a O. Kolářovi z Malovic, mladíkům z Libína Prachatice M. Gruberovi s P. Kubíčkem, či volarskému duu V. Zajac – F. Lorenčík. Turnaj sice potvrdil, že dvojice jsou specifickou soutěží, kde až tak dlouhodobé statistiky nemusejí platit, ale celkově lze říci, že se mezi nejlepší dostali spolufavorité turnaje.

Začínalo se ve čtyřčlenných skupinách, kde se hrálo každý s každým na dvě dvouhry a jednu čtyřhru. Do hlavní soutěže pak postupovaly vždy nejlepší dvě dvojice ze skupin. Ze skupiny A zcela dle očekávání postoupili J. Vostřez – Sobotka (Ederstav) a Hyka – Kunc (Vimperk). Skupina B se trochu zamotala. Vyhrála ji jasně dvojice Z. Vostřez – Sobotka (Ederstav), ale další tři týmy měly po jednom vítězství, a tak rozhodovala minitabulka. Ze druhého místa tak šla do hlavní soutěže dvojice Kozel – Batysta (Slávia PT C). Nejzamotanější byla skupina C. Podle dlouhodobé soutěže zde měli kralovat Pižl se Šortnerem z Netolic, ale ti se museli spokojit se skupinou útěchy. Nahoru nešli ani lheničtí V. Špán s Petrovkou. Skupinu nakonec vyhráli O. Plojhar s Novákem (Malovice) a ze druhého místa šli dále Janoud – Fuchs (Vimperk B). Déčko již skončilo podle papírových předpokladů a do hlavní soutěže postoupily dvojice Zajac – Lorenčík (Volary) a Kraus – Kadlec (Libín PT E). Tak trochu překvapení přinesla skupina F. Zde do hlavní soutěže nepostoupili M. Špán s Filipem (Lhenice), přičemž M. Špán při svých předchozích účastích vždy sahal hodně vysoko. Z prvního místa postupovala volarská dvojice Veselovský – Podroužek, ze druhého pak Nohava – Krbeček z Netolic.

Po odehrání skupin se po dvanácti týmech rozřadilo do pavouků na dvě porážky, přičemž první dva celky ze skupin hrály o první až dvanácté místo, třetí a čtvrtí ze skupin o třinácté až čtyřiadvacáté místo.

V soutěži útěchy nakonec dominovala lhenická dvojice V. Špán – Petrovka, která v cestě za prvenstvím v této části porazila dvojice Tkáč – Korbel (Slávia PT A), Buchlovský – Holub (Libín PT E) a Kortus – Pavlíček (Vimperk A). Druzí zde skončili M. Špán – Filip (také Lhenice) a třetí Kortus – Pavlíček (Vimperk).
Hlavní soutěž slibovala dramatické boje. Los byl neúprosný a ve čtvrtfinále dal dohromady malovické derby Plojhara s Novákem proti Milotovi s Kolářem, dál šli obhájci loňského prvenství Milota – Kolář. Velké drama se strhlo v souboji Kubíček/Gruber (Libín E) – Lorenčík/Zajac (Pinnfall bar Volary). Z postupu se nakonec radovali mladíci z Libína. Do semifinále pak postoupily i obě dvojice z prachatického Ederstavu

Oba semifinálové souboje pak znovu přinesly výbornou podívanou. Gruber s Kubíčkem však již nestačili na J. Vostřeze se Sobotkou a museli do kola poražených. Ve druhém semifinále si malovická dvojice Milota – Kolář poradila ze Z. Vostřezem a Medkem. poražení se pak museli dál prokousávat kolem poražených.

Finále se pak stalo kořistí obhájců prvenství. O. Kolář si ve výborném duelu poradil s J. Vostřezem, M. Milota pak porazil J. Sobotku. Finále se hrálo na tři vítězné zápasy, a tak ještě mohla do dalšího vývoje promluvit čtyřhra, ale nestalo se tak. Milota s Kolářem tak obhájili loňské prvenství. Pro Miroslava Milotu to zároveň znamenalo třetí vítězství v turnaji, když hned v prvním ročníku vyhráli spolu s Pavlem Nohavou, tehdy ještě v netolických barvách. Otakar Kolář má na kontě výhry dvě. „Je to také hodně o losu turnaje i o štěstí při nasazení do jednotlivých zápasů. Nám to pak vycházelo, že šel Ota na silnější soupeře, ty porážel a bylo to snadnější. Já také nějaký bod přidal, takže jsme i šetřili síly, že jsme nemuseli do čtyřher," zhodnotil skromně výkon vítězné dvojice Miroslav Milota.

Velice zajímavé boje se však odvíjely i o další pořadí v kole poražených. Na pátém až šestém místě nakonec zůstaly obě volarské dvojice Veselovský – Podroužek a Zajac – Lorenčík. Otázkou ještě bylo, zda se mladíkům z Libína podaří překonat alespoň jednu z dvojic Ederstavu. Nejprve se Kubíček s Gruberem dostali do souboje se Z. Vostřezem a Medkem. Tak trochu podle očekávání se zápas dostal až do čtyřhry, ta až do rozhodujícího pátého setu, kde však rozhodla zkušenost a souhra dvojice z Ederstavu, která v tomto složení hraje čtyřhry již řadu sezon. Kubíček s Gruberem tedy zůstali pod stupni vítězů.
Souboj o druhé místo se tak stal velkým soubojem hráčů prachatického Ederstavu. Bratrský souboj Jiřího a Zdeňka Vostřezových vyhrál 3:0 Jiří a čekalo se na výsledek duelu J. Medek – J. Sobotka. Velký boj skončil až v koncovce pátého setu, kterou Jindřich Medek vyhrál 11:9. Šlo se tedy do rozhodující čtyřhry, kterou pro sebe nakonec rozhodli Zdeněk Vostřez s Jindřichem Medkem.

„Trochu se sice program v závěru seknul, ale s tím se musí počítat. Zápasy jsou vyrovnané a dochází na čtyřhry, takže se to vše zpomaluje. Alespoň měly závěrečné zápasy dobrou diváckou kulisu," uvedl k závěru turnaje Miloslav Jírovec a doplnil: „Opět se nám podařilo získat ceny pro všechny účastníky, zas což patří velký dík našim partnerům. Zahřejí i slova chvály, že se to povedlo a samozřejmě je to i takový impuls, abychom pokračovali i v dalším roce. Je třeba poděkovat všem hráčům za kvalitní a fér hru. Za rok se rádi zase se všemi uvidíme."