Na trati v Jičíně Michael Boroš z ČEZ CT Tábor bojoval, jenže na zlato to tentokrát nestačilo. Třetí místo patří talentovanému Kopeckému, jehož odborníci považují za český nejvýraznější talent posledních let.

Český domácí šampionát přinesl příjemné překvapení v kategorii žen. Cyklokrosové mistrovství skončilo ziskem stříbra pro Jihočešku Terezu Švihálkovou. Závodnice ČEZ CT Tábor podala výborný výkon, nestačila pouze na suverénní Havlíkovou.

Pavla Havlíková nenašla přemožitelku a připsala si na své konto už sedmý titul. Ještě v prvním kole stačila tempu Nikola Bajgerová. O medailích se rozhodlo až v závěrečných dvou kolech. Švihálková zaútočila a vyrazila za cenným stříbrem. „Jsem moc ráda, i když jsem se trošku bála,“ připustila v rozhovoru pro cyklokros.cz Jihočeška Tereza Švihálková, Závodnice zvládla závod skvěle takticky, bojovala ze všech sil a v cíli ji čekala zasloužená stříbrná odměna.

„Od Uničova jsem vůbec nezávodila,“ vysvětlovala závodnice ČEZ CT Tábor, proč ji před startem přepadly obavy. „Moc jsem netušila, jak jsem na tom.“

Velkou gratulaci posílají Tereze Švihálkové všichni příznivci jihočeského sportu. „Dopadlo to skvěle,“ přikyvovala v Jičíně.

Jakou strategii zvolila pro jeden z nejvydařenějších závodů své sportovní kariéry? „Věděla jsem, že nemůžu jet od startu hned naplno. Nechtěla jsem si přivést Nikču až na cílovou pásku,“ přibližovala souboj s Bajgerovou. „Proto jsem zkusila nastoupit už v předposledním kole.“

Co si takticky vymyslela, se povedlo. Bajgerová neudržela Švihálkové vysoké tempo a závodnice ČEZ CT Tábor si dojela do cíle za suverénní Havlíkovou pro stříbro.