Celkem bylo v zimní lyžařské sezoně 2023/24 hodnoceno 46 žákovských družstev v celé České republice a SKI Sokol Stachy se může pochlubit výbornou šestou příčkou. Celkem do soutěže družstev byly započítány dva starty na MČR a čtyři starty v závodech Českého poháru. Do soutěže nastoupilo za Sokol Stachy 11 starších žáků, kteří splnili 50% závodů.

Z republikového šampionátu přivezla Jana Randáková stříbrné medaile ze závodů klasickou i volnou technikou. Třetí místa pak přidali ve volné technice Šimon Macek a Eva Dosedělová.

V závodech Českého poháru posbírali Stašští další řadu cenných kovů. Nejpilnější byla Jana Randáková se třemi prvními a jedním druhým místem. Eva Dosedělová přidala dvě třetí místa.

V celkovém pořadí Českého poháru jednotlivců vybojovala Jana Randáková druhé místo, Eva Dosedělová skončila třetí, Šimon Macek čtvrtý, Šimon Kyrál devátý a Karolína Jungová přidala 17. místo.

Poděkování patří všem našim žákům s hlavně děkujeme za podporu rodičům, trenérům, Jihočeskému kraji, OÚ Stachy, OÚ Zdíkov a sponzorům.

Autor: Petra Frühaufová