Hanka Randáková osartovala sezonu skvěle. Má jistou nominaci na MSJ.Hanka Randáková se představila na MSJZdroj: Archiv závodniceStudentka Sportovního gymnázia ve Vimperku Hanka Randáková se po úspěšných závodech na domácí půdě a také v mezinárodních kontinentálních závodech FIS-FESA nominovala na juniorské MS do slovinské Planice. Hanka nastoupila v závodech sprint volnou technikou a 10 km klasicky intervalovým startem. V obou závodech se dle jejího hodnocení necítila dobře zdravotně a nepodala tak výkon, na který poctivě trénovala pod vedením trenérky Petry Frühaufové. Přesto účast na MS juniorek je velkým úspěchem. Hanka obsadila v nabité světové konkurenci velice solidní 34. místo ve sprintu volnou technikou a 49. místo na 10 km klasicky. Držíme Hance palce v další části sezóny.

Slušné výkony na Horních Mísečkách

I přes velmi špatné sněhové podmínky se uskutečnily také republikové závody dospělých a dorostu v běhu na lyžích na Horních Mísečkách. Závodilo se v team sprintu dvojic volnou technikou a na delší distanci volnou technikou s intervalovým startem.

V závodech team sprintu se nejvíce dařilo ze stašského oddílu dvojici Agáta Tušová - Hanka Randáková, které obsadily páté místo v kategorii žen. I další štafety Sokola Stachy podaly velmi dobré výkony, v kategorii mužů skončil Matěj Kyrál s Ondřejem Šilhou na 10. místě z 19 štafet.

V individuálním závodě MČR se nejlépe dařilo Hance Randákové, která obsadila 5. místo v juniorkách, a Agátě Tušlové, ktará doběla v kategorii juniorek na 15 km sedmá. Karolína Boušková skončila na 8. místě 5 km mezi dorostenkami do 16 let. Patnáctý doběhl Michal Švarc na 15 km mezi staršími dorostenci. V juniorech brali 17. místo Ondřej Šilha a 18. Matěj Kyrál. 26. místo pak brlaa Michaela Chrtová mazi staršími dorostenkami.

Děkujeme závodníkům za předvedené výkony a Jihočeskému kraji, OU Stachy a OU Zdíkov za podporu.

Autor: Ski Sokol Stachy