Centrem dění XTERRA Czech 2022 bude již tradičně prachatické Velké náměstí. Fanoušci triatlonu však mohou vyrazit i ke Ktišskému rybníku, odkud bude startovat sobotní závod a uskuteční se zde i nedělní Schort track.

Jaký je tedy kompletní sportovní program?

Pátek 12. srpna patří dětským závodům v duatlonu. Ty začnou od 17 hodin, přičemž registrovat se k závodu mohou zájemci již o hodinu dříve. Dětský duatlon se uskuteční na prachatickém Velkém náměstí a v jeho nejbližším okolí. V 18.30 hodin je na programu Herbi´s run na 5 kilometrů, který se běží na počest Tomáše Proházky, který padl v Afghánistánu a patřil do týmu pořadatelů XTERRA Czech.

Fotogalerie: XTERRA CZECH 2021 - Elitní závod žen

Sobotní program ostartuje v 10 hodin na Ktišském rybníce. Jako první vběhnou do jeho vod závodníci ve sprinterském závodě na 300 metrů plavání - 20 km na kole - 5 km běhu. V pravé poledne zazní Česká státní hymna a po ní se v blocích vrhnou do vody závodníci v rámci Mistrovství Evropy a Světového poháru. Na ty čeká 1,5 km plavání - 33 km na kole - 10 km běhu. Přibližně deset minut před druhou hodinou odpolední čekají pořadatelé prvního závodníka ve druhém depu na prachatickém náměstí. Vítěz závodu by se mohl objevit v cíli přibližně ve 14.40 hodin. Květinový ceremoniál je připraven na 15.15 hodin, slavností vyhlášení nejlepších je pak na programu od 19 hodin. Vše na prachatickém náměstí.

Fotogalerie: XTERRA CZECH 2021 - 1

Neděle patří závodu Schort track. Nejlepších 25 mužů a 25 žen se přesune opět ke Ktišskému rybníku. Jako první odstartují v 9 hodin ženy, mužský závod je na programu v 11 hodin. Na závodníky čeká 2x200 metrů plavání - 4x1,9 km na kole - 2x1,2 km běhu.