Mistrovství bylo současně i třetím závodem Světového poháru. Na startu nechyběli závodníci z Polska, Slovenska, Rakouska, Švýcarska a Německa. Mezi závodníky Jihočeského územního svazu ČRS nechyběla juniorka Kateřina Roblová z ČRS MO Husinec a vedla si přímo znamenitě.

Hned v disciplíně č. 1 muška terče pouze jednou minula a těsně nepostoupila do finále. V další disciplíně arenberg postoupila do finále s druhým nejlepším výsledkem. Ve finále byla 2. a získala stříbrnou medaili! Poté následovala disciplína zátěž terče, která je její královskou disciplínou. V ní se Katka opět kvalifikovala do finále. Tím se prohnala jako smršť v nejrychlejším čase a jako jediná dosáhla maximálního výkonu 100 bodů!!! Senzační zlatá medaile a po zisku titulu juniorské mistryně ČR v této disciplíně získala titul i v seniorské kategorii. Po terčových disciplínách figurovala v celkovém pořadí na výborném 3. místě. Pak následovala muška dálka a i po ní byla stále na 3. místě. Poslední disciplína zátěž dálka byla už o tom, kdo udrží nervy nejvíc v klidu. V dálkových disciplínách se do finále nekvalifikovala, ale rozhodně se neztratila. Po ukončení poslední disciplíny se začalo počítat, jak to vlastně dopadlo. První výpočty naznačovaly, že boj o 3. místo prohrála o 0,2 bodu, ale čekali jsme na oficiální výsledky a ty hovořily jasně, Kateřina Roblová je na 4. místě s neskutečnou ztrátou 0,01 bodu!!! Kromě pětiboje startovala i v sedmiboji a v něm skončila na 5. místě. Do světového poháru kategorie juniorek se přihlásily pouze dvě závodnice a ta z Německa proti Kátě neměla sebemenší šanci. Výkon v pětiboji 454,13 bodu je osobním závodním rekordem Katky.

Koncem července čeká Kateřinu Mistrovství světa juniorů v rybolovné technice, které se uskuteční v Bílině na domácí půdě v ČR.

Ivan Rieger