V nedělním závodě na 5 km volnou technikou obsadila v ženách 7. místo což pro ní znamenalo juniorský titul. Po zlatu z dorostu tak Kateřina dokázala přidat i titul Mistryně ČR v kategorii juniorek. Její výsledek je dobrým signálem směrem k juniorskému MS v Liberci v příštím roce.

„Katka zajela skvělý závod a splnila naše cíle, které jsme si stanovili před závodem. Již výsledky z Mistrovství České republiky dorostu i její úspěšné vystoupení v kontinentálním poháru v Toblachu nasvědčovaly, že bychom měli nejlepší ženy a juniorky pořádně potrápit, což se mi potvrdilo. V silné konkurenci se vítězkou ženského závodu, ve kterém startovalo 43 závodnic včetně soupeřek z Rakouska a Polska, stala Janečková před Nývltovou a Moravcovou. Naše Katka Mondlová ztratila na vítězku 1:07 minuty, což je v porovnání se závodnicemi se zkušenostmi ze světových pohárů a MS ztráta, se kterou lze pracovat do budoucna. Myslím, že se tento výsledek v ženské kategorii na Šumavě delší čas nepovedl. Je to motivující jak pro závodnici samotnou, tak pro trenéra a lidi kolem a v neposlední řadě i pro ostatní naše závodníky,“ přiblížil úspěch vimperské závodnice trenér Ski klubu Šumava a SOŠe a Gymnázia Vimperk Petr  Steinbach.

Závod se povedl i ostatním závodníkům Ski klubu Šumava. Dorostenka A. Klementová obsadila v juniorkách 7. místo, V. Hudečková 9. místo. a K. Předotová 23. místo. Závodu se zúčastnilo 26 závodnic. V pátečních sprintech dvojic obsadily K. Mondlová s A. Klementovou 4. místo v ženách a V. Hudečková s K. Předotovou 9. místo. Závodů se zúčastnili i Filip Kobr a Martin Hojdekr, kteří v kategorii dospělých sbírali  zkušenosti.

„Sezonu pro naše dorostenecké družstvo prohlašuji za uzavřenou. Posledním závodem, kde připadá v úvahu  start pouze Katky Mondlové, je nyní v neděli mezinárodní závod FIS v rakouském Hochfilzenu. O startu v tomto závodě se s Kateřinou rozhodneme v polovině týdne,“ doplnil trenér Steinbach.