Tým Karatedo klub Tsunami Prachatice měl na republice zastoupení v Jiřím Hrdličkovi, který soutěžil mezi juniory a seniory, a Davidu Havlíkovi, který soutěžil v masters nad 35 let a současně vedl jako trenér zmiňovaného Jiřího Hrdličku.

„Republikový šampionát je prakticky nominační soutěží a v každé kategorii zde startuje nejlepších šestnáct karatistů. Soutěží se ve všech věkových kategorií od devítiletých dětí až po Masters, což je kategorie nad pětatřicet let,“ přiblížil pravidla účasti David Havlík.

Nejvyšší vrcholem sezony pro Jiřího Hrdličku měla být účast na juniorském světovém šampionátu v Japonsku. Tam nakonec neodletěl a prakticky přišel o bronzovou medaili v kumite družstev. „Na Japonsko jsme směřovali celou přípravu. Na prvním Národním poháru Jirka bral medaile mezi juniory i seniory a vše se vyvíjelo dobře. Nakonec vše ztroskotalo na financích. Již podruhé Jirka přišel o vrcholnou akci a podruhé o bronzovou medaili. Přede dvěma roky bylo družstvo ve Francii, kde měl také původně startovat, třetí v kumite, a nyní to bylo v Japonsku stejné. Je to škoda, ale nepodařilo se sehnat tolik peněz, aby mohl Jirka odletět. Od města nějaká podpora byla, ale ne taková, aby to na účast v Japonsku stačilo,“ uvedl David Havlík k plánům s Jiřím Hrdličkou a pokračoval: „Domluvili jsme se, že tedy zkusíme štěstí na republikovém šampionátu. Jirka začínal soutěží seniorů, kde v kata vypadl ve druhém kole a v kumite nakonec také vypadl ve druhém kole. V juniorské kategorii se mu dařilo lépe. V kumite se dostal do poslední čtyřky, ale v boji o medaile prohrál s Pepíkem Pacovským, který má bronz z Mistrovství světa. Zůstal sice bez medaile, ale nejeli jsme na republiku s tím, že budeme někomu něco dokazovat. Příprava se zkrátka směřovala trochu jinam a jinam se směřuje i nyní, protože příští rok čeká Jirku Evropa.“

Do bojů nakonec zasáhl i sám David Havlík a dařilo se mu. „Pocity ze svého výkonu mám takové smíšené. Zadařilo se mi v Masters, kde jsem vybojoval bronz v kata a kumite jsem vyhrál,“ uvedl ke svému umístění David Havlík a pokračoval k jednotlivým soutěžím. „V kata jsem ze semifinálové osmičky postupoval mezi čtyři jako druhý nejlepší. Ve finále se cvičí v obráceném pořadí od čtvrtého k prvnímu. Čtrnáct dní před republikou jsem si přivodil zranění, nemohl jsem dělat kopy a podle toho jsem si zvolil katu. Neměl jsem ji zase až tak dobře najedou, začal jsem s ní dva dny před závody a udělal jsem drobnou chybičku, která mě odsunula na třetí místo.“

Kumite pak Davidu Havlíkovi vyšlo na jedničku a odvezl si z Nymburka republikový titul. „V kumite jsem si tak trochu spravil náladu. Ve finále jsem porazil Jirku Kábrtů, který byl druhý v seniorech a ve finále prohrál až s Markem Baborem, který se na světovém šampionátu dostal až do poslední osmičky. Zkrátka soupeři byli i tentokrát velice kvalitní, takže z mojí strany spokojenost i proto, že jsem tomu tréninku až tolik nedával. Ale takové turnaje jsou hodně o zkušenostech a ty jsem tentokrát dokázal prodat,“ hovořil o soutěži v kumite David Havlík.