Na šampionát vyrazilo i pět závodníků z Karatedo klubu Tsunami Prachatice. Nominaci si vybojovalo šest karatistů, ale Jiří Hrdlička pobývá dlouhodobě v zahraničí, a tak se šampionátu neúčastnil.

„Z pěti startů jsme vybojovali tři medaile, to je fantastický výsledek. Jiné oddíly měly v Neratovicích přes dvacet startujících a horko těžko se dostaly k nějaké medaili,“ hodnotil spokojeně šampionát David Havlík, trenér prachatických karatistů.

Bronzovou medaili vybojovala v kumite dorostenek Alice Anderlová. „Je to slušný výsledek. Po úspěšném vystoupení na světovém šampionátu v Itálii měla pauzu a trénink již pak nebyl tak intenzivní,“ komentoval umístění závodnice trenér Havlík.

Stříbrnou medaili získala v družstvech Andrea Hiklová. „Andrea byla nasazována do kata, kde je její síla. Stříbru hodně pomohla,“ uvedl trenér.

V kumite mladších žáků obhájil mistrovský titul a vybojoval zlatou medaili Miroslav Hovorka. „Super výsledek. Po pátém místě z irského Limericku je to další Mírovo úspěch. Cíleně jsme se na republiku připravovali a vyplatilo se,“ doplnil ke zlaté medaili David Havlík.

Závodníkům nyní začalo klidnější období, kdy si užívají trochu volna. „Tréninky budou plné různých her. Naplno se začne v lednu závodní předpřípravou. Jeden turnaj však ještě máme v prosinci. Ten pořádáme sami a je určen pro nejmenší karatisty z našeho oddílu. Je to již tradiční akce, na kterou se všichni těší,“ doplnil k dalšímu programu v oddíle David Havlík.