A to nakonec nemohla startovat Andrea Hiklová, která si vybojovala nominaci v kata i kumite, a to jak mezi dorostenkami, tak i juniorkami. „Poslední měsíce ji trápilo zranění. Je to škoda, vše se podřizovalo těmto závodům, ale zdraví je přednější. Ale Andrea má dost času, aby vše dohnala,“ doplnil k neúčasti nadějné závodnice trenér David Havlík.

Na poslední chvíli se kvalifikoval Jiří Hrdlička, když vyhrál poslední Národní pohár v kumite senioři a kvalifikace se mu vydařila i v kata. „Na šampionátu se předvedl v tom nejlepším světle, když v kumite seniorů vybojoval bronzovou medaili. Útočil i na lepší umístění, ale k tomu mu chyběl ten pověstný kousíček štěstí. Přesto je bronz obrovským úspěchem,“ pochválil nejstaršího z prachatických závodníků David Havlík.

Kvalifikaci na republikový šampionát si bez problémů zajistil Miroslav Hovorka a do turnaje šel v pozici jedničky v kumite a dvojky v kata.

„V kata své postavení potvrdil a po dobrém výkonu obsadil druhé místo. Role jedničky v kumite mu nejspíše svazovala ruce i nohy. Snažil se, rval se, ale oproti předchozím turnajům mu chyběla tolik typická jiskra. Pozici jedničky sice neobhájil, ale i bronz je v kumite určitě úspěchem. v součtu obou disciplín nebyl nikdo lepší, a tak si Míra odváží první místo v kombinaci, takzvaný titul Grandchampion! K tomu všemu přidal druhé místo v kata týmech, což je vzhledem k obsazení této kategorie považováno za velký úspěch,“ zhodnotil trenér vystoupení M. Hovorky.

Do bojů zasáhli ještě další tři prachatičtí závodníci. „Honza Kuthan předvedl v kata svůj nejlepší výkon a i když to nezacinkalo, odvedl výbornou práci. V kumite se pere trochu se strachem, což mu nedovoluje dosahovat lepších výsledků. Ale ani on se nevracel s prázdnou a jako člen kata týmu získal stříbro. Lukáš Appelt se sice nekvalifikoval do soutěže jednotlivců, nicméně jako stabilní člen kata týmu i on vybojoval stříbrnou medaili. Je třeba zmínit i Míšu Hovorkovou, která jako členka týmu v lize družstev získává jednu zkušenost za druhou a pomalu se stává jistou stálicí našeho týmu,“ doplnil další výsledky David Havlík a dodal: „Všem bych chtěl poděkovat za to, že se rvali, co to šlo, a nechali na tatami vše.“
Ke všem zmíněným úspěchům je třeba připočítat i to, že se Jiří Hrdlička stal staronovým členem národního týmu, což znamená, že Karatedo klub Tsunami Prachatice má ve svém středu již tři reprezentanty České republiky.