Podle informace Davida Havlíka z Karatedo Klubu Tsunami Prachatice, který za akcí stojí, bude mít sportovní kemp i charitativní část.

Kamarád karatistů Vláďa Mikuláš, dlouholetý karatista, který studoval čínskou medicínu a byl jako masér a fyzioterapeut i u české reprezentace futsalu, trpí nevyléčitelnou nemocí ALS. „Je to člověk, který nám karatistům i našim instruktorům několikrát nesmírně pomohl,“ uvedl David Havlík. Kdykoliv měl kdokoli problémy třeba se zády, tak právě Vladimír Mikuláš pomohl s jejich odstraněním. David Havlík ho zná jako čistého člověka, který nikdy nikoho neodmítl. Takoví lidé si podle karatistů zaslouží alespoň nějakou pomoc z druhé strany.


Při Gasshuku Czech 2017 v Prachaticích proto karatisté vyhlásí charitativní sbírku. Šek s vybranou částkou pak chtějí předat přímo Vladimíru Mikulášovi, nebo rodinnému zástupci na Sayonara párty, která bude v sobotu 8. července. „Chceme alespoň trochu pomoci v boji se zákeřnou nemocí,“ ujišťuje David Havlík.


Charitativní sbírka se bude konat přímo v tělocvičně. Právě tam bude zapečetěná speciální nádoba, do které účastníci mezinárodního karate kempu budou přispívat. O předání šeku se postarají nejen Prachatičtí, ale také japonští instruktoři. „Chceme tím ukázat, že karatisté nejsou jen lidi, kteří se kopou a mlátí do hlav, ale že umíme myslet na ostatní a pomáhat jim,“ uzavřel trenér karatistů a spolupořadatel Gasshuku D. Havlík.