V soutěži Ligy talentů určené pro začínající závodníky nastoupili v nejnižší věkové kategorii pro bílé pásky do 7 let Jakub Walter a Miroslav Urbánek na své první závody. V disciplíně kata získal druhý jmenovaný bronz. Jakub Walter svoji kategorii vyhrál v tříkolové bitvě, což velmi pomohlo jeho sebevědomí. Disciplíny kumite se oba chlapci tentokrát nezúčastnili.

Ve vyšší věkové kategorii 12 – 13 let nastoupili bratři Veselští. Tomáš získal bronz na kata a v kumite zlato. Michal měl cestu za slávou trnitější. V kata obsadil 2. místo. V soutěži kumite v rozhodujícím zápase inkasoval kop na hlavu a byl otřesený. Po konzultaci s lékařem a trenérem pak ze zápasu odstoupil a obsadil celkové 3. místo.

Ve vyšší soutěži Krajské ligy hájil čest prachatického oddílu Damien Králík. Věkem dorostenec byl pro nízkou účast svých vrstevníků po domluvě s trenérem a pořadatelem přeřazen do mužské kategorie +18 let. V soutěži kata obsadil bronzovou pozici. V disciplíně kumite se pral s borcem o 15 kg těžším a držel se statečně. Za stavu 4:4 na body rozhodl vyšší počet trestů, který hovořil v neprospěch našeho závodníka. Celkový bronz je ale dobrý úspěch.

Gratulujeme všem medailistům za jejich výkony a reprezentaci. Zanedlouho pojedou na další soutěže a nabyté zkušenosti se budou jistě hodit.

Autor: Pavel Vlk, trenér