Přijďte se podívat na skvělé karate.Přijďte se podívat na skvělé karate.Zdroj: Deník/ RedakceDo Prachatic tradičně patří jednou za dva roky červencový kemp Gasshuku Czech, kterého se účastní přes tři stovky karatistů z celého světa, které v tréninku vedou nejlepší japonští instruktoři. Tentokrát se v Prachaticích odehraje seminář Shimizu sensei a mezinárodní klání Gichin cup. Pořadatelem těchto akcí je Karatedo klub Tsunami Prachatice.

Závodníci Karatedo klubu Tsunami Prachatice předvedli na MČR výborné výkony.
Závodníci Karatedo klubu Tsunami Prachatice přivezli z MČR výborné výsledky

V rámci semináře Shimizu sensei se uskuteční ve sportovní hale čtyři tréninky. "V pátek se od půl šesté večer koná společný trénink všech účastníků, v sobotu dopoledne jsou na programu tréninky podle pásků a od půl jedné opět trénink pro všechny účastníky. V neděli se pak od deseti hodin cvičí podle pásků,“ přiblížil program David Havlík z Karatedo klubu Tsunami Prachatice, který má kemp na starosti.

Míra Hovorka přivezl titul Mistra světa.
Prachatický oddíl Tsunami slaví díky Mírovi Hovorkovi další titul mistra světa

A pro koho je seminář určen? „Doporučuji ho pro všechny závodníky. Tréninky povede japonský mistr Shimizu Ryosuke, což je trenér HQ JKA v Japonsku a trenér japonské reprezentace v kumite. Cvičí hnědé a černé pásky dohromady a barevné pásky zvlášť, takže není se čeho bát. Z našeho oddílu budou cvičit i dětští závodníci,“ uvedl David Havlík.

Mistra světa v kumite týmů Miroslava Hovorku přijali starosta Jan Bauer a místostarosta Jan Kotrba.
Mistra světa v karate Míru Hovorku přijali představitelé prachatické radnice

V rámci programu je na pořadu i Gichin cup. „Jde se o týmovou soutěž v karate. Jedná se o výjimečnou událost, kdy se takto významný mezinárodní turnaj koná vůbec poprvé v našem městě. Přijít podívat se může každý, vstup na Gichin cup je volný. K vidění bude v akci několik reprezentačních týmů různých evropských zemí. Na programu je kata i kumite. Půjde o dospělé závodníky na nejvyšší úrovni, takže je to pro všechny zájemce jedinečná šance vidět, jak vypadá závodní karate,“ zve do prachatické sportovní haly i diváky David Havlík a doplňuje: „Představí se reprezentační celky České republiky, Německa, Polska, Maďarska a Rumunska. Přijďte podpořit českou reprezentaci, ve které bude mít zastoupení i náš oddíl v podobě Míry Hovorky.“