Od pátečního odpoledne se v prachatické sportovní hale koná mezinárodí seminář karatistů Shimizu sensei. Ten vede trenér japonské reprezentace JKA v kumite Shimizu Ryosuke. V rámci programu se v sobotu 10. února odpoledne uskutečnil na dvou tatami Gichin cup reprezentačních družstev několika zemí.

Turnaj Gichin cup má dlouholetou tradici a díky aktivitě a výborným výsledkům místního Karatedo klubu Tsunami Prachatice se poprvé tento turnaj uskutečnil ve městě pod Libínem. To ocenil i starosta města Jan Bauer, který společně s ředitelem závodu Davidem Havlíkem všechny závodníky v Prachaticích přivítal a slavnostně klání zahájil.

Gichin cup je určen pro dospělé a soutěží se ve smíšených družstvech. Muži jdou dvě utkání v kumite a jedno v kata, ženy jedno v kumite a jedno v kata. Tento formát je u závodníků i trenérů velmi oblíbený a závody mají skvělou atmosféru.

A skvělá atmosféra panovala i v prachatické sportovní hale. Ve dvou skupinách bojovalo po pěti týmech každý s každým a pak následovaly boje o umístění v první čtyřce. Česká republika vyslala do boje tři družstva, Polsko, Maďarsko a Rumunsko po dvou a jedno Německo. V jednom z českých týmů se představil i juniorský reprezentant a člen místního týmu Karatedo klubu Tsunami Prachatice Miroslav Hovorka.

Vítězem celého klání se stal A tým Maďarska, druhý skončil A tým České republiky, třetí béčko České republiky a těsně pod stupni vítězů skončili Němci.