Krajský přebor dorostu se uskutečnil na dvorcích Tonstavu České Budějovice na přelomu května a června. Kvůli koronaviru měl být původně omezen počet účastníků na 8 či 16, ale pro velký zájem a uvolňování epidemiologické situace byl herní pavouk rozšířen na 32 hráček. Jihočeský tenis si v poslední době vylepšil rating, předběhl Západočeský kraj, čemuž pomohla velkou měrou i velmi dobrá úroveň jihočeských juniorek, kterých lze napočítat celkem sedm v první stovce celostátního žebříčku.

Jedním z omezení turnaje bylo, že se nehrála čtyřhra. Kamila Neradová jako první nasazená hráčka postupně zdolala Kristýnu Bohatovou 6:0,6:0, ve čtvrtfinále Adélu Vavříkovou z Tonstavu ČB 6:1,6:2. V semifinále porazila Adrianu Svobodovou z Pelhřimova 6:1,6:0 a ve finále si poradila s místní Natálií Reinke 6:4,6:2.

"Za stejných podmínek se uskutečnil nyní o víkendu krajský přebor dospělých v Táboře. Zde Kamila porazila Denisu Steinerovou z Písku 6:1,6:0, poté Elišku Hrádkovou z Tonstavu 6:4,6:0. Těžší práci měla v semifinále s bývalou velkou jihočeskou nadějí a ligovou hráčkou Adrianou Maříkovu. První set byl jednoznačný v poměru 6:1, ve druhém setu se nechala Kamila uspávat soupeřkou a zcela vypadla z tempa.Výsledkem byl ztracený set 6:7. Supertiebreak si však poté Kamila pohlídala a vyhrála 10:4. V pondělním finále Kamila nastoupila na horké půdě proti domácí ligové hráčce Monice Vaškové. V prvním setu se hráčky tahaly o výsledek, koncovka vyzněla pro Kamilu v poměru 6:4, ve druhém setu Vašková ubrala na razanci, zpřesnila hru a vedla brzy 2:0.Precizní hrou však Kamila dokázala set otočit ve svůj prospěch, když vyhrála šest gamů za sebou a dotáhla zápas do vítězného konce v poměru 6:2 ve druhé setu," komentoval cestu své dcery soutěží Martin Nerad.

Doufejme, že vítězce vydrží forma na Pardubickou juniorku a na mistrovství republiky žen v Ostravě, kam se těmito vítězstvími kvalifikovala.