Krajský přebor žen se hrál v Táboře za účasti úctyhodného počtu třiceti hráček. Kamila Neradová jako první nasazená měla plnit úlohu favoritky, což je na druhé straně nevděčná úloha, jelikož všechny hráčky chtějí proti ní uspět. „Navíc se do turnaje přihlásila a zvedla jeho úroveň Nikola Homolková z Pelhřimova, která absolvovala první rok na univerzitě v USA, kde získala tenisové stipendium a pečlivě se připravovala,“ zmínil další ze spolufavoritek Martin Nerad, otec nové krajské přebornice.

Kamila Neradová.Kamila Neradová.Zdroj: Deník/Vladimír KlímaKamila v osmifinále porazila Simonu Čurdovou z Tonstav České Budějovice 6:1, 6:1, aby právě ve čtvrtfinále nastoupila s nadsázkou ke konfrontačnímu zápasu mezi americkou a českou školou. „Homolková začala ve velkém stylu, v útočném pojetí se silným servisem se ujala vedení 6:1 a ve druhém setu vedla ještě 2:0, což však bylo naposledy. Kamila poté zpřesnila a zpestřila hru, dostala soupeřku do delších výměn, kde byla úspěšnější. Lépe měnila rytmus hry a výtečně se pohybovala po kurtu. Druhý set otočila ve svůj prospěch a vyhrála ho v poměru 6:3. V rozhodujícím setu rychle vedla 4:1, poté měla také dva mečboly, ale Nikola Homolková zabojovala a zápas ještě zdramatizovala. Kamila přesto dotáhla set do vítězného konce v poměru 7:5,“ přiblížil zajímavý souboj své dcery Martin Nerad.

V semifinále v neděli Kamila Neradová nedala šanci Svobodové a nadělila jí dva nepopulární kanáry. „V pondělí ve finále nastoupila proti Natálii Reinke z Tonstavu České Budějovice. Kamila rychle vedla 6:2 a 2:0. Poté se Reinke zlepšila, na Kamile se projevila únava z předešlého dne a ze zápasu se stala pořádná bitva, kterou nakonec hráčka strakonického TK vyhrála 6:2, 6:7, 7:6,“ doplnil k finálovému duelu Martin Nerad.

Vítězstvím na krajských přeborech se probojovala ke spokojenosti svého trenéra Roberta Marka na Mistrovství České republiky.