Jedná se o 35letého rozehrávače Raymonda Feltona, jenž v nejlepší basketbalové lize světa nastupoval ještě v minulé sezoně v dresu Oklahoma City Thunder a před tím sbíral starty za Los Angeles Clippers, Dallas Mavericks, New York Knicks, Portland Trail Blazers, Denver Nuggets a Charlotte Bobcats. Celkem v NBA odehrál 1018 duelů a průměrně si připisoval 10,3 bodu na zápas.

„Raymond má za sebou skvělou kariéru v NBA a my jsme velice poctěni, že má zájem přijít a pomoci nám k vytouženému cíli, kterým se rozhodně netajíme, tedy postupu do nejvyšší soutěže,“ podotkl hlavní trenér GBA Lions Julián Beťko.

K angažmá pomohl především osobní kontakt jednoho z amerických trenérů hradecké akademie Gilberta Abrahama, pod jehož vedením Felton v zámoří v minulosti absolvoval letní přípravné kempy.

„Má výborné zrychlení, střelbu za tři body, pick and roll, ale i další přednosti. Dovolím si tvrdit, že hráč jeho kvalit by pozvedl o výkonnostní stupeň nejen naše mužstvo, ale všechny týmy v Kooprativa NBL,“ tvrdí Julián Beťko.

Hradečtí basketbalisté s hvězdnou posilou počítají pro rozhodující fázi sezony, tedy pro play off I. ligy a plánovanou baráž, v níž chtějí zaútočit na postup do KNBL.

„Nyní si v USA vyřizuje nějaké osobní záležitosti, takže přesný termín příletu ještě neznáme, ale věříme, že to bude co nejdříve,“ doplnil generální manažer klubu Radek Novák.